Velo kino festivāls Kino Pedālis jau šajā nedēļas nogalē Valmierā

Velo kino festivāls KINO PEDĀLIS jau šajā nedēļas nogalē Valmierā

12. un 13.maijā Valmiera jau astoto gadu pēc kārtas kļūs par velo un kino kultūras galvaspilsētu. Divu dienu garumā svinēsim velo sezonas atklāšanu. Festivāla programmu, kā katru gadu, veido piektdienas popup kino nakts un sestdienas velo brauciens.

Šī gada kino programma tapusi sadarbībā ar īsfilmu festivālu 2Annas. Šogad pop-up kinoteātri būs izvietoti SIA “Valmieras ūdens” bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtu telpās, BE TRITON darbnīcas pagalmā, skvēriņa pie Dzirnavu ezeriņa un ”Latvijas autoceļu uzturētājs” Valmieras nodaļas telpās, kas agrāk, kā izrādās, ir bijis mazbānīša depo.

Šogad mūs sagaida gan pašmāju īsfilmu izlase, gan pāris ārvalstu filmas par velo kultūru. Filmu vienojošais motīvs ir piedzīvojums.

Kino nakts sāksies 12.maijā plkst. 19.00.
Piektdien no plkst. 18.00 – 22.00 pie Valmieras kultūras centra darbosies festivāla info telts. Tur varēsi uzzināt visu informāciju par kino nakti un filmu programmu, un kā vislabāk nokļūt uz pop-up kinoteātriem, kā arī par sestdienas velo braucienu un velo maršrutiem.

Pēc lieliski aizvadītas kino nakts, sestdienas rītā KINO PEDĀLIS Jūs gaidīs Valmiermuižas parkā, no kurienes startēsim ikgadējo velo braucienu. Dalībniekiem būs pieejami 3 dažādu garumu maršruti: Ģimenes pedālis 12 km, Puspedālis 25 km, Dižpedālis 50 km.

Brauciena laikā dalībniekiem ir iespēja piedalīties interaktīvā spēlē, kas norisināsies dalībnieku viedtālruņos un vienlaicīgi kalpos kā maršruta gids. Spēles laikā dalībniekiem jāatbild uz dažādiem jautājumiem par un ap kino tematiku, kā arī vietām, kas redamas maršrutā pa ceļam. Lai piedalītos spēle, nepieciešams lejupielādēt spēles aplikāciju “Loquiz”. Spēles pieejas kodu (lietotājvārdu un paroli) varēsi saņemt sestdienas rītā no plkst. 10.00 Valmiermuižas parkā.

Velo brauciena ieskandināšana plkst. 11.30, kopējais STARTS 12.00. Plkst. 15.30 Valmiermuižas parkā pulcēsies paši jaunākie festivāla dalībnieki uz “Tip tap” pedāli, pieteikšanās www.kinopedalis.lv mājaslapā.

Pēc velo brauciena visi dalībnieki un festivāla viesi aicināti pievienoties festivāla burziņam Valmiermuižas alus vasaras terasē. Kopā ar festivāla vadītājiem atskatīsimies uz festivālā piedzīvoto, kā arī svinēsim velo sezonas atklāšanu.

Kā jau īstā ballītē, arī šajā par dalībnieku muzikālo labsajūtu rūpēsies DJ All-viss un ap plkst. 18.00 uz skatuves kāps muzikālā apvienība “Čipsis un Dullais” . Visi KINO PEDĀĻA velo brauciena dalībnieki finišā varēs nobaudīt īpašo festivāla zelteri, kas tapis sadarbībā ar “Gardu muti” garšu meistariem.

Dalība festivālā ir BEZ MAKSAS.
Plašāka informāciju par festivala norisi un programmu www.kinopedalis.lv un Facebook lapā Kino pedālis.

Informācijas avots
Velo kino festivāls Kino Pedālis