Veikti atkārtoti ūdens kvalitātes testi Valmieras novada avotos

Vaidavas avots

Jau ziņots, ka, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, jūlijā tika testēti ūdens paraugi sešos avotos. Jūlijā veikto testu rezultāti uzrādīja, ka uzturā nav ieteicams lietot Vaidavas ezera avota ūdeni. Augustā tika atkārtoti pārbaudīta ūdens kvalitāte avotos un rezultāti ir atbilstoši normatīviem. Visos no pārbaudītajiem avotiem ūdens ir drošs lietošanai uzturā, ieskaitot Vaidavas ezera avotu.

Atgādinām, ka, lai gan sabiedrībā valda uzskats, ka avota ūdens ir veselīgāks nekā ūdens no centralizētā ūdensvada, jāatzīst, ka ne vienmēr avota ūdens atbilst nepieciešamajām kvalitātes prasībām. Laikapstākļi var būtiski ietekmēt ūdens kvalitāti, līdz ar to arī ūdens sastāvs un kvalitāte var mainīties katru dienu. Visbiežāk avotu ūdenī konstatē bakteriālo piesārņojumu – zarnu nūjiņas vai koliformu baktērijas, vai vīrusus, kas izraisa vēdera infekcijas. Avota ūdenī piesārņojumu var radīt gan tik vienkāršs iemesls kā apkārt dzīvojošo dzīvnieku izkārnījumi, kas nonāk ūdenī, gan arī apstrādātu zemju platību tuvums.

Aicinām iedzīvotājiem lietot uzturā ūdeni no centralizētā ūdensvada, jo tajā ūdens kvalitāte tiek regulāri monitorēta.