Veiksmīgi realizēti pirmie atbalsta programmas “ZĪLE” 2022. gada projekti

"ZĪLE" vērtēšanas komisijas pārstāvji un viens no "ZĪLE" atbalsta programmas saņēmējiem Elvis Čukurs. Foto uzņemts, izmantojot pārvietojamo attēlu uzņemšanas un drukas staciju, kas tapusi atbalsta programmas "ZĪLE" ietvaros.

Pateicoties pašvaldības piešķirtajam finansējumam, šogad atbalsta programmas “ZĪLE” ietvaros atbalstīts rekordliels projektu skaits – atbalstu saņēmuši 25 projekti.

Atbalsta programmas “ZĪLE” mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos Valmieras novadā.

Komersantiem un biznesa ideju autoriem bija iespēja pieteikt savas idejas divās apakšprogrammmās – “ZĪLE INOVĀCIJĀM” un “ZĪLE STARTAM”. Pieteikšanos atbalstam izsludināja divos uzsaukumos. Pirmajā uzsaukumā atbalstu piešķīra 16 projektiem (septiņiem “ZĪLE INOVĀCIJĀM” un deviņiem “ZĪLE STARTAM”), toties otrajā uzsaukumā atbalstu saņēma deviņi pretendenti (divi “ZĪLE INOVĀCIJĀM” un septiņi “ZĪLE STARTAM”).

Nesen noslēdzās “ZĪLE” otrais uzsaukums. Iesniegtos projektu pieteikumus vērtēja konkursa komisija, kuras sastāvā ir Jānis Grasbergs, Valmieras novada pašvaldības domes deputāts, Andris Klepers, Valmieras novada pašvaldības domes deputāts, Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldības izpilddirektores vietniece un Attīstības pārvaldes vadītāja, Sandis Svarinskis, Valmieras novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks un Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītājs, un Ilze Eglāja, Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja.

Atbalsts piešķirts šādiem otrā uzsaukuma “ZĪLE INOVĀCIJĀM” projektiem:

 • Inovatīvas metināšanas tehnoloģijas ieviešana “Daupro” ražošanas procesā, SIA “Daupro”;
 • Inovatīvas tehnoloģiju nodarbības elektroniskā satura izstrāde un nodrošināšana vienam tūkstotim Valmieras novada 5.–9. klašu skolēnu, SIA “Mazā Brīnumzeme”.

Apakšprogrammā “ZĪLE STARTAM” atbalsts tika piešķirts šādiem otrā uzsaukuma projektiem:

 • Pakalpojuma sniegšana ar bezpilota lidaparātu (dronu), Pēteris Gredzens;
 • Lentzāģa, plazmas griezēja un instrumentu iegāde metālapstrādes uzņēmumam SIA “Weldify”, SIA “Weldify”;
 • Dārzs un kulinārija, Iveta Krolle;
 • ErenPlays, SIA “ErenPlays”;
 • Gaļas produktu ražošanas ceha pilnveide, Jānis Kalpaks;
 • Burbuļballe, SIA “Salacas supi”;
 • Privātas arhitektūras prakses uzsākšana, Signe Krastiņa.

Astoņi no pirmā uzsaukuma projektiem jau ir veiksmīgi realizēti un 7. oktobrī prezentēja savu veikumu Konkursa komisijai.

Ar rezultātu dalījās trīs “ZĪLE INOVĀCIJĀM” apakšprogrammas projektu realizētāji:

 • Viesu nams “Zilaiskalns”, SIA “Liepas nams”. Uzņēmums attīsta jaunu viesu namu Zilākalna apkārtnē, tādā veidā veicinot tūrisma nozares attīstīšanos Valmieras novadā. Šī projekta ietvaros labiekārtots viesu nama pagalms un izveidots stāvlaukums, tā nodrošinot ērtu piebraukšanu pie viesu nama un atpūtas vietu brīvā dabā.
 • SIA “Ozomoto” iekšējās CRM sistēmas izveide, SIA “Ozomoto”. Pateicoties “ZĪLE” atbalstam, uzņēmumā ieviesta digitalizēta platforma pārdomātai, efektīvai klientu apkalpošanas nodrošināšanai un ar klientiem saistīto uzdevumu vadīšanai, izvērtēšanai, kā arī transportlīdzekļu bāzes pārvaldīšanai.
 • Jaunas ražošanas iekārtas projektēšana un prototipa izveide – koka kanvu apakšrāmju gala savienojumu frēze, SIA “Solidis”. Projekta ietvaros uzņēmums ir izstrādājis jaunu tehnoloģiju koka apakšrāmju gala savienojumu frēzes darbībai. Ar jaunizstrādātās iekārtas palīdzību darbības iespējams veikt, izmantojot šādās iekārtās iepriekš neizmantotu frēzēšanas metodi, kas ievērojami palielina iekārtas darbības ātrumu, vienlaicīgi neietekmējot izstrādājuma kvalitāti.

Par sava projekta realizēšanu informēja arī pieci apakšprogrammas “ZĪLE STARTAM” dalībnieki:

 • Virtuālā realitāte Valmierā, Mārtiņš Grava. Projekta ietvaros ir iegādāts aprīkojums, lai nodrošinātu virtuālās realitātes izklaides iespējas dažādos pasākumos, festivālos, individuāli pēc pieprasījuma, u.c.
 • SIA “TM Būve” izaugsmei, SIA “TM Būve”. Iegādāti instrumenti un aprīkojums, kas palīdz uzņēmumam kvalitatīvi veikt dažādus būvniecības darbus. Nākotnē plānots attīstīt uzņēmuma darbību, lai realizētu saules bateriju montāžu.
 • Magnētiskā alfabēta kaste bērniem, SIA “TuTu”. Izveidots produkts bērniem, kas atraktīvā veidā veicina burtu, lasītprasmes un rakstīšanas apguvi. Ar magnētiskā alfabēta palīdzību bērni var apgūt burtus un lasīšanu rotaļu veidā latviešu un angļu valodā.
 • Vaļasprieks, Vasilina Serma. “ZĪLE” palīdzējusi vaļasprieku pārvērst par mājražošanu. Iegādātas iekārtas, kas nepieciešamas augļu un dārzeņu pārstrādei. Tas ļāvis uzsākt veselīga našķa – žāvētu ābolu čipšu – ražošanu.
 • Pārvietojamā attēlu uzņemšanas un drukas stacija, Elvis Čukurs. Pateicoties “ZĪLE” finansējumam, bijusi iespēja izgatavot pārvietojamu foto uzņemšanas un drukas staciju, kā arī uzsākta fotografēšanas un foto drukas pakalpojuma sniegšana dažādos pasākumos.

Pārējie atbalsta programmas “ZĪLE 2022” finansējuma saņēmēji savus projektus noslēgs līdz 30. novembrim.

Informāciju sagatavoja:
Justīne Skrastiņa, Valmieras Attīstības aģentūra