Veiksmīgi aizvadīti divi projekti “Līdzsvars” – Burtniekos un Rūjienā!

Biedrība “Ezerkrasts AZ”, kas jau vairākus gadus nodarbojas ar nometņu organizēšanu un  jauniešu neformālās izglītības programmu īstenošanu Burtniekos, īstenojusi divus projektus “Līdzsvars”. Tie tika realizēti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas novēršanas programmas PuMPuRS ietvaros. Projekti norisinājās sadarbībā ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu (IKVD), kas īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.

Šovasar jūlijā un augustā norisinājās divi savstarpēji neatkarīgi projekti ar vienādu nosaukumu “Līdzsvars”. Divu nedēļu garumā – jūlijā Burtnieku apkaimes bērni un jaunieši un augustā Rūjienas apkaimes bērni un jaunieši apguva daudz jaunas, interesantas un aizraujošas lietas. Profesionālu pedagogu vadībā jaunieši apguva modernās dejas elementus, iepazinās ar aktiera un horeogrāfa profesijām, apguva aktiermeistarības vingrinājumus, veidoja un mācījās dejas un iestudēja lugas fragmentu no slavenā Luisa Kerola (Lewis Carroll) darba “Alise brīnumzemē”. Nodarbību starplaikos risinājās interesantas diskusijas par jauniešu skatījumu uz izglītības nozīmi un viņu nākotnes plāniem profesijas izvēlē. Projekta turpinājumā jaunieši apguva un izmēģināja spēkus tādos interesantos brīvā laika pavadīšanas veidos kā vindsērfings, SUP airēšana, makšķerēšana, kajakošana un projekta “Līdzsvars” noslēgumā devās laivu braucienā pa Gauju un Salacu.

Projekta programma bija ļoti piesātināta un laika garlaikoties nebija it nemaz. Divas nedēļas pazibēja nemanot. Projekta vadītājs atzīst, ka darbs ar jauniešiem nav viegls un prasa rūpīgu sagatavošanos. Tāpat arī jāatzīmē, ka bez talantīgiem pedagogiem nenovērtējama ir materiāli tehniskā bāze un specifiskā ūdenssporta inventāra pieejamība, ko nodrošināja “Vidzemes laivas” www.vidzemeslaivas.lv un bez kā nebūtu iespējama tik plaša un interesanta realizēto projektu “Līdzsvars” programma. Liels paldies Burtnieku un Rūjienas Jauniešu centriem par atbalstu un līdzdalību projektu īstenošanā. Tāpat arī jāatzīmē veiksmīgā sadarbība ar Burtnieku kultūras centru, Rūjienas kultūras namu un Valmieras novada pašvaldību. Projekta izmaksas pilnībā sedza Eiropas Sociālais fonds un dalība tajā bija bez maksas. Tas ir būtisks faktors, lai arī bērni no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm varētu piedalīties un apgūt visas tās lietas, kas ikdienā varbūt viņiem nav pieejamas. Ņemot vērā jauniešu atsaucību un aizrautību, ceram, ka nākošgad turpināsim iesākto un tiksimies atkal!

1) ReTV sižets: https://youtu.be/0bcrIjY2aGk

2) Līdzsvars Burtnieki:

3) Līdzsvars Rūjiena:

Biedrības “Ezerkrasts AZ” valdes loceklis Arnis Seņkāns

mob.t. 29127198