VDMV skolēnu darbi EP biroja Rīgā izdotajā kalendārā

VDMV skolēnu darbi EP biroja Latvijā izdotajā kalendārā

Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā 2023. gada martā uzaicināja tās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas, kuras ir ar mākslas novirzienu – Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu, piedalīties mākslas darbu konkursā. Konkursa uzdevums bija atainot kādu no Eiropas Savienības 13 vērtībām, piemēram, cieņa, miers, brīvība, līdztiesība, tiesības uz izglītību un citas. Konkursa dalībnieki varēja zīmēt, gleznot vai izmantot kādu citu vizuālās mākslas tehniku. Bija paredzēts, ka no visiem iesūtītajiem darbiem tiks izvēlēti 12 darbi, no kuriem tiks izveidots EP biroja Latvijā 2024. gada  Eiropas kalendārs Latvijā. Tāds bija šīs idejas sākums.

Skolotājas Ineses Andersones uzrunāti un mudināti 2023. gadā pavasarī 1. kursa Interjera dizaina grupas audzēkņi ķērās pie darba. Tapa interesanti zīmējumi un kopumā uz Rīgu aizceļoja 14 darbi. Interjeristiem pievienojās arī divi 4. kursa meiteņu darbi (Alise Zālīte un Alma Īvāne, skolotāja Ieva Lapiņa – Strazdīte).

Gada beigās no EP biroja tika atsūtīts kalendārs. Bija liels prieks ieraudzīt, ka kalendāra sešus mēnešus rotāja Valmiersa Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbi. Kalendārā tika iekļauti – Almas Martas Īvānes, Ralfa Vēvera, Elīzas Atslēgas, Angelīnas Gondarjukas, Alfrēda Kalniņa un Tīnas Grases darbi.

5. janvārī skolēni un pedagogi tika aicināti uz Rīgu, kur notika iesūtīto darbu izstādes atklāšana. Izstāde apskatāma līdz 15. janvārim ES mājā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Liels prieks par jaunajiem māksliniekiem un viņu paveikto!

Informāciju sagatavoja:

Māra Gavare,

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola