Valters un valmieriņš

Valters Jānis Domins ar tēlu valmieriņu, kastapis, vadoties pēc Valtera zīmējuma

“Valmieriņa īpašā spēja ir draudzība, jo viņš ar visiem var sadraudzēties. Valmieriņam visvairāk patīk spēlēties, bet viņam pašam nav mīļākās spēles, jo patīk tās, kas bērniem,” stāsta Valters Jānis Domins, Valmieras sākumskolas 3.a klases skolēns. Valtera zīmējums – ideja, kas ir valmieriņš un kā viņš izskatās, – pārtaps par īpašu dāvanu Valmieras novada jaundzimušajiem.

“Valmieriņam vislabāk garšo zemenes. Viņš nav zemeņu krāsā, bet zilā, jo viņam garšo arī mellenes. Vispār valmieriņi ir dažādās krāsās, bet manā zīmējumā ir zilā, jo manai māsai un man zilā ir mīļākā krāsa. Valmieriņam gadi ir no 12 līdz pieci.”

Valters ir vecākais brālis četrgadīgajai Lottei un brālim Leo, kuram nav vēl gadiņš. Arī Valters, tāpat kā valmieriņš, ir draudzīgs, un pirmā doma, ieraugot pēc viņa zīmējuma tapušo valmieriņu, bija, ka tā būs kopīga rotaļlieta visiem trim ģimenes bērniem. Tāpat arī Valteram ir liels prieks, ka valmieriņi nonāks pie pašiem mazākajiem Valmieras novada iedzīvotājiem.

“Valters ir aktīvs puika, vienmēr stundās iesaistās, ir viedoklis, bet, pats svarīgākais, viņš ir labsirdīgs. Ļoti līdzīgs valmieriņam – draudzīgs, iespējams, tāpēc valmieriņš atklājās tieši Valteram,” stāsta Valtera datorikas skolotāja Linda Vanaga. “Pieaugušie laikam netic, tāpēc neredz valmieriņu,” domā Valters. Viņš gan īsti nesaprot, kā uzzināja, ka valmieriņš izskatās tieši šādi, bet ir skaidrs – valmieriņu ir daudz, viņi dzīvo mežā, slepenā pilī, ko slēpj koki. Valters ir atklājis, ka “valmieriņi mostas plkst.9.00, paši gatavo brokastis, pēc tam dodas uz skolu, vakarā sporto un spēlējas ar bērniem. Basketbolu, piemēram, spēlē, jo ir garas rokas, var labi driblēt un mest. Man arī patīk basketbols, trenējos mājā, jo ir pielikts grozs. Vēl arī tenisu trenējos, daudz pēc skolas sanāk darīšanu”. Bez zīmēšanas Valteram ļoti patīk arī dabaszinības, iespējams, tāpēc Valters uzzināja par pili mežā.

Jāpiemin, ka pirmā rotaļlieta, kas tapusi pēc Valtera radītā zīmējuma, ir dāvana pašam autoram.

Valmieras novada pašvaldība pateicas Valteram un visiem zīmējumu konkursa “Kāds izskatās valmieriņš?” dalībniekiem! Daudz un radošas idejas atklāj, ka, lai kāds būtu valmieriņa izskats, viņam piemīt īstens Valmieras novadnieka gars – mīl dabu, ir čakls, radošs, mēdz ticēt brīnumiem, bet saprot, ka daudz labā un brīnumainā spējam radīt arī katrs pats.