Valsts svētku sportiskās norises Valmieras novadā

Smelies spēku kustībā

Jau tradicionāli novembrī Valmierā un Valmieras novadā aicināsim uz dažādām Latvijas valsts svētkiem veltītām sportiskām norisēm. Šogad, atzīmējot Latvijas 105. dzimšanas dienu, būs iespēja piedalīties patriotiskā 105 km izaicinājumā, Lāčplēša dienas skrējienā un Latvijai sveicienu 18. novembrī nodot, simboliski izejot vai izskrienot Latvijas kontūru Valmierā, ko papildinās arī svētku viktorīna.

Patriotiskais izaicinājums

No 10. līdz 30. novembrim ikvienu Valmieras novada iedzīvotāju aicināsim piedalīties svētku sportiskajā izaicinājumā, kura laikā uzskaitīsim fiziskajās aktivitātēs veiktos km un iemūžināsim tos arī fotogrāfijās. Dodies pārgājienā, skrien, nūjo vai brauc ar velosipēdu! Jauna ieraduma izveidei cilvēkam esot nepieciešama vismaz 21 diena, tieši tik ilgi būs šis izaicinājums, mudinot rūpēties par savu veselību un ieviest fiziskas aktivitātes kā daļu no savas ikdienas rutīnas arī pēc Latvijas valsts svētkiem. Lai piedalītos izaicinājumā, viedierīcē lejupielādē lietotni “Strava” un pievienojies izaicinājuma klubam ar nosaukumu “Patriotiskā mēneša izaicinājums – Latvijai 105!”. Aktīvākie un radošākie saņems pārsteiguma balvas.

Pievienoties izaicinājumam iespējams ŠEIT.

Lāčplēša dienas skrējiens

Dienu pirms Lāčplēša dienas, 10. novembrī, plkst. 19.30 tiksimies Valmieras pilsētas estrādē, lai pieminētu Latvijas brīvības cīnītājus kopīgā Lāčplēša dienas skrējienā. Sacensību centrā un maršrutā, kas vīsies pa Sajūtu parku, svētku noskaņu radīs īpašs svētku noformējums. Takas būs izgaismotas ar lāpām, tomēr aicinām dalībniekus padomāt par apgaismojumu vēl arī individuāli un trasē doties, izmantojot galvas lukturīšus. Mazākajiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties 1 km bērnu skrējienā, bet aptuveni 5 km garo maršrutu aicinām veikt gan skrējējus, gan nūjotājus.

Izskrien vai izstaigā Latvijas kontūru

18. novembrī jau ierasti Latvijai sveicienu nodosim, izskrienot vai izstaigājot Latvijas kontūru Valmierā. Šogad aicinām uz kopīgu startu plkst. 10.00 Valmieras rātslaukumā – dosimies pavisam jaunā, aptuveni 12 km garā maršrutā, kas solās būt vēl aizraujošāks, jo būs tapis sadarbībā ar “Stirnu buks” organizatoru komandu.

Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītais maršruts vedīs gan gar Valmierai raksturīgām un iemīļotām vietām, piemēram, Dzirnavu ezeriņa promenādi, Jāņparku, Putriņu mežu, Dzelzs tiltu un Kazu krācēm, gan ļaus iepazīt vēl ikdienā neatklātus skatus.

Maršrutu ar visiem kopā veiks arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Savukārt tie, kuri vēlēsies sevi izaicināt, varēs pievienoties Valmieras sporta kluba “Burkānciems & Co” skrējējiem (temps 5.30 – 6.00 min/km) vai “Vidzemes sporta asociācijas” airēšanas slalomistiem (temps 6.00- 6.30min/km).

Svētku maršrutā ikviens varēs doties sev ērtā laikā arī individuāli visas dienas garumā. Maršruta kartes būs iespējams saņemt jau piektdien, 17. novembrī, no plkst. 8.00 – 15.00 Valmieras novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, sestdien no plkst. 9.00 pie pašvaldības ēkas Lāčplēša ielā 2 vai ērti lejupielādēt savā viedierīcē.

Savienojot Latvijas kontūru, dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī Latvijas dzimšanas dienai veltītā svētku viktorīnā, atbildot uz jautājumiem par Valmieru, Valmieras novadu un Latviju. Kopumā maršrutā būs izvietoti 12 kontrolpunkti ar QR kodu plāksnītēm, rezultātu fiksēšana notiks ar lietotnes “Qrenteerings” palīdzību. Atjautīgākie un atraktīvākie viktorīnas dalībnieki saņems balvas no Valmieras novada mājražotājiem.

Kā atzīmēties viktorīnas kontrolpunktos apskati šeit:

1. Lejupieladē “Qrenteerings” aplikāciju Play Store vai Apple Store
  2. Aplikācijā izvēlies “Internet event”.
  3. Ievadi Course code vietā: “valmiera23” un Your code vietā savu mobilo tālr. nr. “Vxxxxxxxx”. Piemēram, V29812322.
  4. Izplāno distanci un dodies distancē. Distanci jāsāk pirmajā kontrolpunktā un jānoslēdz divpadsmitajā.
  5. Pastaigājies vai skrien un pavadi distancē neierobežotu laiku. Nonākot kontrolpunktā, noskenē tā QR kodu! Par katra kontrolpunkta apmeklējumu saņem 1 punktu. Nonākot kontrolpunktā, atbildi uz jautājumiem. Par katru pareizu atbildi saņem 1 punktu.
  6. Ja neizdodas noskenēt QR kodu, tad spied Manual entry un ievadi aplikācijā QR koda piecu burtu-ciparu kombināciju.
  7. Kad esi pabeidzis distanci, spied “Send to server”, lai nosūtītu datus uz serveri. To var darīt arī distances laikā. Tad rezultāti būs drošībā. Nekādas papildu darbības nav nepieciešamas.
  8. Aplūko savus rezultātus aplikācijā vai pasākuma lapā.
  9. Interneta pieslēgums nepieciešams tikai reģistrēšanās un rezultātu iesūtīšanas laikā. Starp kontrolpunktiem ierīci var pauzēt. Var lietot vairākus telefonus, ievadot komandas reģistrēšanās kodus.

Aicinām dalībniekus aizpildīt anketu un ieteikt savu latviešu spēka dziesmu, ko vēlētos dzirdēt 18. novembra Latvijas kontūras skrējienā Valmierā.

Finišā dalībniekiem būs iespēja sasildīties ar siltu tēju, atjaunot enerģiju ar svētku uzkodām un par piemiņu saņemt arī Latvijas 105. jubilejas svētku nozīmīti.

N.B. Pasākums ir svētku skrējiens, kurā nav būtisks finiša laiks, tādēļ satiksmes ierobežojumi netiks noteikti. Katram dalībniekam individuāli jāievēro ceļu satiksmes noteikumi!

Būsim vienoti svētkos un piederību Latvijai apliecināsim ar kādu svētku atribūtiku – piestiprinot pie apģērba Latvijas karoga krāsu lentīti vai izvēloties apģērbu sarkanbaltsarkanās krāsās.