15. janvārī Valmierā būs iespējams ziedot asinis

Valsts asins donoru centrs (VADC) organizēs izbraukumu uz Valmieru, aicinot iedzīvotājus ziedot asinis Valmieras Kultūras centrā, Rīgas iela 10, Valmierā, 15. janvārī no plkst. 10.00 līdz 13.00.  

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. 

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja  visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Plašāka informācija par ziedošanas vietām, nosacījumiem un aktuālo informāciju par asins krājumiem meklē VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/lv