Valsts asinsdonoru centrs aicina iesākt Jauno gadu ar īstu sirdsdarbu, ziedojot asinis!

Atzīmē Pasaules Asins donoru dienu

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) līdz janvāra beigām dosies 57 izbraukumos, kā arī gaidīs ikvienu pastāvīgajās asins ziedošanas vietās. Valmieras novadā asinis iespējams ziedot Asins sagatavošanas kabinetā Vidzemes slimnīcā (Jumaras iela 195) , donoru pieņemšana: pirmdienās plkst. 8.00-11.00 un trešdienās plkst. 8.00-11.00. Tālrunis uzziņām: 64 202 533.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. 

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja  visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Plašāka informācija par ziedošanas vietām, nosacījumiem un aktuālo informāciju par asins krājumiem meklē VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/lv