Valmieru reģionālajā vizītē apmeklē V.E. Anne Saloranta, Somijas vēstniece Latvijā

15. un 16. maijā reģionālajā vizītē Valmierā viesojās V.E. Anne Saloranta (H.E. Mrs. Anne Saloranta), Somijas Republikas vēstniece Latvijā. 

15. un 16. maijā reģionālajā vizītē Valmierā viesojās V.E. Anne Saloranta (H.E. Mrs. Anne Saloranta), Somijas Republikas vēstniece Latvijā. 

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, iepazīstināja vēstnieci ar pašvaldības īstenotajiem nacionālas nozīmes projektiem – Valmieras Rūpniecības un eksporta parka un Valmieras Industriālā parka attīstību. Pārrunāta Latvijas un Somijas uzņēmējdarbības attīstība, starptautiskā sadarbība un investīciju iespējas Valmierā un Valmieras novadā. Vēstniece izzināja pašvaldības pakalpojumu daudzveidību un piedāvājumu izglītības, kultūras, sporta un citās jomās, kā arī ieguva visaptverošu priekšstatu par dzīves vides kvalitāti novadā. 

Vizītes laikā V.E. Anne Saloranta viesojās vairākos Valmierā strādājošos uzņēmumos, kuri saistīti ar Somiju. Apmeklēta SIA “Defence Partnership Latvia” jaunā ražošanas ēka, kurai drīzumā plānota atklāšana. Iepazīta SIA “Wunder Latvia” darba vide un vērtības, sadarbība ar tās pārstāvniecībām Somijā un Igaunijā, kā arī klientiem izstrādātie tīmekļa risinājumi. Apmeklēta arī SIA “VALPRO” ražotne, iepazīta uzņēmuma darbība un eksporta tirgi. Somijas vēstniecei Latvijā no pašvaldības un uzņēmējiem bija svarīgi  uzzināt, kā tie vērtē darbaspēka pieejamību un darbinieku kvalifikāciju, lai veicinātu Somijas sadarbības iespējas ar Valmieras novada pašvaldību ekonomikā un izglītībā. 

Viesojoties Vidzemes Augstskolā, uzzināts par piedāvātajām studiju iespējām, pētniecību, augstskolas darbību augstākās izglītības iestāžu tīklā “Eiropas Universitāte E³UDRES²”, kā arī par sadarbību ar izglītības iestādēm Somijā. Tā kā Somijas vēstniecības Latvijā viena no interesējošajām jomām ir digitalizācija veselības nozarē, vizītes laikā apmeklēta arī Vidzemes slimnīca. Tikšanās laikā iepazīta slimnīcas darbība, attīstības plāni un reģionālās slimnīcas izaicinājumi digitālajā vidē. 

Valmierā V.E. Anne Saloranta apmeklēja arī Jāņa Daliņa stadionu, Valmieras muzeja ekspozīciju “de Woldemer”, Valmieras Integrēto bibliotēku, kā arī laikmetīgās mākslas telpu “Kurtuve”.