Valmieru apmeklē Azerbaidžānas uzņēmēju delegācija

15. jūnijā Valmierā viesojās uzņēmēju organizācijas “Caspian Energy club” pārstāvji no Azerbaidžānas, kā arī Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā Elnurs Sultanovs. Azerbaidžānas uzņēmēju mērķis bija iepazīties ar uzņēmējdarbības vidi mūsu novadā.

Azerbaidžānas uzņēmēji iepazinās ar Valmieras infrastruktūru un pašvaldības piedāvātajām iespējām biznesa attīstīšanai, apmeklējot Jāņa Daliņa stadionu, Valmieras Rūpniecības un eksporta parku un topošo Valmieras Industriālo parku, kā arī tikās ar Valmieras uzņēmēju kluba pārstāvjiem.

“Esmu pateicīgs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai par šīs vizītes organizēšanu. Par Valmieru mēs esam daudz dzirdējuši jau iepriekš un tagad, apmeklējot jūsu pilsētu, mēs redzam, ka uzņēmējdarbības saknes, kas radušās viduslaikos, kad Valmiera bija Hanzas savienības pilsēta, joprojām ir dzīvas. Arī mūsdienās Valmierā ir ļoti attīstīta uzņēmējdarbība.

“Caspian Energy club” delegācijā ir pārstāvēti dažādi ekonomikas sektori. Esmu pievienojies mūsu uzņēmēju delegācijai braucienā uz Valmieru, lai uzsvērtu šīs vizītes nozīmību, un ļoti ceru, ka abu valstu biznesa pārstāvji varēs vienoties par jaunām sadarbības iespējām gan Valmierā, gan arī Azerbaidžānā.

Latvijas un Azerbaidžāna ir stratēģiski sadarbības partneri. Starp galvenajām sadarbības jomām nav tikai ekonomika, bet arī pilsētu sadraudzība. Valmieru vieno sadarbības līgums ar Sijezenes pašvaldību. Ļoti ceru, ka šī sadarbība kļūs arvien plašāka. Tādēļ gaidām Valmieras delegāciju ciemos pie mums Azerbaidžānā.

Ļoti patīkami bija uzzināt par Valmieras sportiskajiem sasniegumiem un apskatīt lielisko sporta infrastruktūru. Mēs saskatām lielu sadarbības potenciālu gan izglītības, gan kultūras, gan sporta jomā, jo arī Azerbaidžāna lielu uzmanību pievērš šīm nozarēm. Piemēram, sporta jomā pēdējo mēnešu laikā ir norisinājušās vairākas pasaules līmeņa sacensības – Formula 1 posms, Pasaules čempionāts tekvondo un Pasaules čempionāts mākslas vingrošanā. Arī Azerbaidžānā regulāri norisinās pasaules līmeņa BMX sacensības. Kā redzat, mums ir daudz kopīga,” uzsvēra Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā Elnurs Sultanovs.

Telmans Alijevs, “Caspian Energy club” valdes priekšsēdētājs: “Esmu pateicīgs valmieriešiem par silto uzņemšanu. Jau no pirmā brīža pilsētā mēs sajutām pozitīvo enerģiju, un tas mūs vieno. Mūs organizāciju 2002. gadā dibināja Azerbaidžānā lielākās naftas un gāzes kompānijas. Kopš dibināšanas par organizācijas biedriem ir kļuvuši uzņēmumi dažādos ekonomikas sektoros. Pašlaik tikai 30 procentu uzņēmumu pārstāv enerģētikas jomu. Tādēļ ir mainījusies arī vārda “enerģija” nozīme mūsu nosaukumā. Mēs uzsveram, ka esam uzņēmēju organizācija, kas pārstāv pozitīvo, uz attīstību un sadarbību vērsto enerģiju. Runājot par biznesu, lielu nozīmi mēs veltām enerģētikas jomai dažādās izpratnēs – arī energoefektivitātei, “zaļai” enerģijai, digitalizācijai. Mūsu organizācija ir sociāli atbildīga, tādēļ aktīvi atbalstām sporta un kultūras jomu. Šīs nozares ir ļoti svarīgas arī ekonomisko saišu veidošanai, jo palīdz izveidot kontaktus un savstarpējo uzticību. Pēc Covid-19 pandēmijas vēlamies atjaunot sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem. Tādēļ vēlējamies apmeklēt Valmieru, kur ir ļoti aktīva biznesa vide.”

“Caspian Energy club” apvieno vairāk nekā 5000 uzņēmumu un organizāciju no 50 valstīm. Kā aktīvam uzņēmumu un valdību dialoga dalībniekam “Caspian Energy club” galvenais mērķis ir uzlabot investīciju un uzņēmējdarbības klimatu Azerbaidžānā un citās valstīs, kur darbojas organizācija. “Caspian Energy club” galvenais birojs atrodas Baku. “Caspian Energy club” ir oficiālas pārstāvniecības Turcijā, Gruzijā, Uzbekistānā, Kazahstānā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Izraēlā, Vācijā, Polijā, Slovākijā, Čehijā, kā arī pilnvarotie pārstāvji dažādās pasaules valstīs.

13. jūnijā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar “Caspian Energy” un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju organizēja starptautisku biznesa forumu “16th International Caspian Energy Investment Forum Riga 2023”. Pasākums norisinājās “Caspian Energy” biznesa vizītes laikā Latvijā 12.– 16. jūnijā, kas ietver arī reģionālās vizītes.