Sestdien Valmiermuižas parkā notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19

vakcinācija

Sestdien, 28. augustā, no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00 Valmiermuižas parkā etnofestivāla “Sviests” laikā notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19.

Izbraukuma vakcinācijā pamatā tiks vakcinēts ar Pfizer vakcīnām. Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās gan pašvaldības, gan vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, gan Nacionālie bruņotie spēki.

Laikā no 19.06. līdz 22.08. veikta izbraukuma vakcinācija 58 pasākumos, kur kopā vakcinētas 4655 personas.

Nedēļas nogalē darbosies arī vakcinācijas punktu tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams, atrodams šeit.  Šī tabula tiek atjaunota reizi nedēļā pirmdienās līdz plkst. 10.00.

Vienlaikus arī atgādinām, ka poti pret Covid-19 vīrusu no 1. septembra pirmdienās, trešdienās un ceturtdienās būs iespējams saņemt Vidzemes slimnīcas poliklīnikā, jo pēc 28. augusta Valmieras Vakcinācijas centrs Valmieras Kultūras centrā būs slēgts. Plašāka informācija šeit.

Zāļu valsts aģentūra vērš iedzīvotāju uzmanību, ka visām līdz šim reģistrētajām Covid-19 vakcīnām ir veikti nepieciešamie trešās fāzes klīniskie pētījumi par drošumu, iedarbību un kvalitāti, kuru rezultātus ir izvērtējusi Eiropas Zāļu aģentūra pirms šo  vakcīnu  reģistrācijas, jo tā  ir obligāta prasība. Līdz ar to vakcīnas pret Covid-19 nav eksperimentālas, jo ir izgājušas reģistrācijas procesu –  vakcīnas reģistrācijai ieteikusi EZA un ES tiesību aktos noteiktā kārtībā tās apstiprinājusi arī Eiropas Komisija. Plašāk šeit.