Valmiermuižas alus viesistabā aicina uz Mārtiņa Vilsona izrādi „Ziemeļnieks”

Valmiermuižas alus viesistabā aicina uz Mārtiņa Vilsona izrādi „Ziemeļnieks”

Jau šo sestdien, atzīmējot dzejnieka un fotogrāfa Jāņa Ziemeļnieka 125. jubileju, 3. decembrī plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā norisināsies Mārtiņa Vilsona dzejas izrāde „Ziemeļnieks”. Dzejas rindas ļaus padomāt par vērtībām, laiku un mīlestību.

„Ziemeļnieks” ir otrā Mārtiņa Vilsona veidotā latviešu dzejas un mūzikas izrāde. Ziemeļnieks – multimākslinieks (dzejnieks un arī fotogrāfs) – 21. gs. radoša jauna cilvēka prototips, kas apsteidza savu laiku. Ziemeļnieka 125. jubilejas gadā tiek akcentēts patiesais vērtību nezūdamības likums dzīvē un mākslā.

“Ziemeļnieks ir ģeniāls! Es viņu redzu noslēpumainu, savrupu, ar degošām acīm, kuras viņš slēpj aiz melnām brillēm, bet dvēseli noslēpt nevar, tāpat kā atkarību. Lai ko arī Ziemeļnieks rakstītu, man vienmēr kā atgādinājums skan: „… uz kapa mums reiz visiem zaļos smilgas”. Ziemeļnieks atgādina, ka mīlestība paiet, ka mēs nemākam būt uzticīgi viens otram, ka laimi meklējam lietās, kur tās nav. Par to, ka nemākam degt. Par sapņu un ilgu piepildījumu, kas paliek tāls un neaizsniedzams,”

saka Mārtiņš Vilsons.

Daļa lasītāju Ziemeļnieka dzeju dēvē par depresīvu, tomēr ir lasījuši, sajūsminājušies un raudājuši līdz ar viņu – par to, ka mīlestība paiet, ka mēs nemākam būt uzticīgi viens otram, ka „laimi” meklējam lietās, kur tā nevar būt.

Cilvēka prāts pieņem to, kur viņš atpazīst sevi. Mārtiņa Vilsona dzejas interpretācija un pasniegšanas veids dzeju dara saprotamu un aktuālu visplašākajai auditorijai. Jura Kulakova un Svena Vilsona mūzika šaubīgos un nedrošos prātus atver emocionālam līdzpārdzīvojumam.

Skatītāji un klausītāji tiks vesti aizraujošā ceļojumā pāri ikdienībai. Mūsu un Ziemeļnieka laikam ir vairākas paralēles un, tikai apzinot un izvērtējot pagātni, mēs varam izprast savu tagadni. Tas attiecas kā uz katru indivīdu, tā arī uz valsti un sabiedrību kopumā .Dzejas izrādē „Ziemeļnieks” piedalās Mārtiņš Vilsons, Svens Vilsons(ģitāra) un Gustavs Vilsons (kontrabass).

Izrādi piepilda dziesmas un mūzika. Jura Kulakova dziesmas ar Jāņa Ziemeļnieka dzeju no cikla „Ētera odējs” (2008) un Svena Vilsona kompozīcijas. Pasākums norisināsies Valmiermuižas alus viesistabā šaurā lokā un mājīgā atmosfērā.

Biļetes iegādājamas: Bezrindas.lv.
Rīko: Vilsons Production un Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, GARDU MUTI zelteris.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, , tālr. nr.: 27337798.