Valmiermuižā norisināsies pasākums darba devējiem par dažādu vecuma grupu integrāciju darba tirgū

Pasākums darba devējiem par dažādu vecuma grupu integrāciju darba tirgū

Lai veicinātu toleranci un dažādu vecuma grupu integrāciju darba tirgū, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 26. augustā Valmierā rīko pasākumu, lai uzrunātu darba devējus un aktualizētu tēmu par dažādu vecuma grupu aktīvāku iesaisti darba tirgū. Nozares eksperti sniegs ieskatu paaudžu pētījumos, analizēs darba vidi, bet uzņēmēji dalīsies ar labas prakses piemēriem, iesaistot savā ikdienas darbā gados jaunus vai gados vecākus cilvēkus. Pasākums darba devējiem notiks 26. augustā, no plkst.14:00 līdz 17:00 Valmiermuižas alus virtuves telpās (Valmieras novads, Valmiermuiža, Dzirnavu iela 2).

Pasākuma ietvaros Latvijas Universitātes asociētā profesore Līga Rasnača meklēs atbildes uz jautājumiem lekcijā “Vai Latvijā joprojām ir aktuāla diskriminācija uz vecuma pamata?”, iekļaujot tādas svarīgas tēmas kā paaudžu iedalījuma izmaiņas mūsdienās, darba devēja loma diskriminācijas mazināšanā un paaudžu zināšanām saistībā ar ieņemamajiem amatiem. Galvenais mērķis ir rosināt darba devējus nebaidīties un pieņemt darbā šo dažādo vecuma grupu cilvēkus, kuri pašlaik tiek pakļauti stereotipiem un aizspriedumiem, kā arī aicinās vecumu saskatīt kā iespēju un priekšrocību.

Tāpat pasākuma ietvaros sertificēta darba un organizāciju psiholoģe, lektore Anita Rošāne kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekli Jāni Lielpēteri rosinās dalībniekus piedalīties diskusijā “Kāpēc mēs uzskatām – ja gados vecs cilvēks, tad pusmūža krīze, ja gados jauns cilvēks, tad bezatbildīgs?”. Diskusijas dalībnieki mēģinās uz šīm abām vecuma grupām paraudzīties no cita skatupunkta, cenšoties saprast, no kā tieši baidāmies, kādi priekšstati valda un kā tos mazināt.

“Nodarbinot un uzņēmumā iesaistot dažādas vecuma grupas, iegūst ne tikai sabiedrība kopumā, bet arī pats darba devējs. Dažādība darbinieku vidū sniedz unikālas pieredzes un skatupunktus, kas tālāk pozitīvi atspoguļojas arī finanšu rādītājos. Daudzviet Eiropā diskriminācija uz vecuma pamata arvien tiek mazināta, pateicoties darba tirgum un darba devējiem, tāpēc ticu, ka arī Latvijai ir potenciāls būt arvien tolerantākai pret saviem iedzīvotājiem. Esmu pārliecināta, ka ikviens uzņēmējs var būt labās prakses vēstnesis, parādot, ka darbinieka vecums viņa uzņēmumā ir tikai skaitlis, nevis apliecinājums darba kvalitātei,”

pārliecināta SIF sekreteriāta direktore Zaiga Pūce.

Pasākumu plānots noslēgt ar darba devēju diskusiju, kurā piedalīsies “Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis un Valmieras drāmas teātra vadītāja un valdes locekle Evita Ašeradena. Darba devēji kopā ar diskusijas moderatoru Rūdolfu Švēdi no “Radio Tev” diskutēs par tēmu “Jā! Es dodu darbu jauniešiem un gados vecākiem cilvēkiem”.

Dalībai pasākumā uzņēmēji aicināti reģistrēties ŠEIT. Plašāka informācija par pasākumu – (tel.nr.28615505).

Tiesībsarga 2020.gadā veiktajā pētījumā par diskriminācijas izplatību nodarbinātības vidē vecumu kā galveno diskriminācijas faktoru minējuši 58% aptaujāto. Šo diskriminācijas veidu kā visbiežāko min gan gados jaunākie darbinieki, gan tie, kuri ir tuvu pensijas vecumam. Tāpat 59% respondentu uzskata, ka darba devējs, izvēloties starp diviem kandidātiem ar vienādām prasmēm un vienādu kvalifikāciju, dos priekšroku tam, kurš neatbilst pārāk jauna vai pārāk veca darbinieka klasifikācijai. 6% no 2021. gadā fiksēto bezdarbnieku (60 774 cilvēkiem) bija jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, savukārt 46% – vecumā no 50 un vecāki cilvēki. Kopumā 2021. gadā vairāk nekā puse bezdarbnieku (52%) bija tie, kuri visbiežāk tiek diskriminēti vecuma dēļ.

Pasākums tiek organizēts SIF īstenotās programmas “Izstāstīt saliedētību” ietvaros. Plašāka informācija par programmu atrodama tīmekļvietnē www.sif.gov.lv.

Pasākums darba devējiem 26. augustā

Informāciju sagatavoja:
Agnija Upīte
A.W.Olsen&Partners
Tālrunis: 28615505
E-pasts: