Valmiermuižā izrādīs animācijas filmu “Mans mīļākais karš”

Lai piedzīvotu kino baudījumu, 19. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas parka nojumē izrādīs animētu dokumentālo stāstu “Mans mīļākais karš”. Vakara iesākumā saruna ar režisori Ilzi Burkovsku-Jakobsenu, lai pēc tam ļautos filmai par pieaugšanu aukstā kara laika apstākļos Latvijā no 70. gadiem līdz Atmodai, no padomju režīma līdz neatkarības atjaunošanai!

Filma “Mans mīļākais karš” ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku. Filmas varones Ilzes iekustinātās atmiņas ir kā pirkstu nospiedumi, kas ļaus arī citiem pieskarties laikam, kāds tas bija no 1970. gadiem līdz neatkarības pasludināšanai.

Nākamais brīvdabas kino vakars gaidāms 02.09. “Kolka Cool”.

Dalība bez maksas.

Tāpat kā visas kultūrvietas, lai atkal ļautos kino baudījumam, ievērosim valstī noteiktos ierobežojumus. Valmiermuižas parka nojumē drīkstēs pulcēties, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Pārējais plašais Valmiermuižas parks būs pieejams ikvienam interesentam. Nekautrējies ņemt līdzi beņķīti vai plediņu, lai filmas baudīšanai izvēlētos sev tīkamāko vietu parka zālītē vai nojumē. Turpat līdzās esošajā Valmiermuižas alus tirgotavā pirms kino būs iespējams iegādāties spirdzinājumus un uzkodas līdzņemšanai.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Burtnieku novada pašvaldība un Valmiermuižas alus darītava. Projekts “Katram pa saujai kino brīvā dabā” (projekta Nr. 19-09-AL29-A019.2204-000008) īstenots Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros, caur biedrību “No Salacas līdz Rūjai”. Kino vakari notiek sadarbībā ar “Kino visiem un visur Latvijā”, ko finansiāli atbalsta KultūrElpa – Valsts kultūrkapitāla fonds.