Valmiermuižā aicina uz vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls, kas norisināsies 15. jūlijā Valmiermuižas parkā, izziņo pirmos māksliniekus – vietējo skanējumu pārstāvēs Jauno Jāņu Orķestris, ziemeļu arhaisko sajūtu veidos norvēģu tumšais folks, Austrumeiropas jaudīgo skanējumu piedāvās ukraiņi, bet karstasinīgus ritmus un sauli atvedīs mūziķi no Itālijas.

Muzikālā programma būs gana krāšņa uz divām skatuvēm, lai pamīšus varētu dzirdēt gan dažādus vietējos māksliniekus, gan tālākus viesus, piedāvājot vienus no aizraujošākajiem šīs vasaras mūzikas svētkiem. No tāliem ziemeļiem būs atceļojusi Torgeira Vasvika (Torgeir Vassvik) grupa, kas pārstāvēs seno sāmu tautu un viņu muzikālās saknes ar arhaisku un rokkoncertam atbilstošu skanējumu. Šobrīd izcilākā tarantellas grupa no Itālijas Canconiere Grecanico Salentino ikvienu ieraus dejas virpulī kopā ar prasmīgiem itāļu dejotājiem. Muzikālo cīņassparu rādīs folkroka grupa Joryj Kloc no Ukrainas, kas tautasdziesmas padara pavisam mūsdienīgas, pievienojot jaudīgu mūziku. Taču pašmāju Jaunā Jāņu Orķestra daiļradi raksturo cilvēka iekšējie piedzīvojumi un salda ironija, kas mijas ar latviešu folkloras divdomīgākajām epizodēm. Izturīgākie naktī pēc dzīvās mūzikas programmas būs sagaidījuši etnodisko duetu – Dīvu Reiznieku un Kasparu Zaviļeiski, kuri piedāvās savu iecienītāko pasaules mūziku līdz pēdējam dancotājam.

2023. gada festivāla tēma ir „pretstati pievelkas”, lai izceltu vēlamo – gan mākslā, gan kulinārijā, gan arhitektūrā, ainavā un cilvēku attiecībās. Pretstati – nevis kā nesamierināmi kontrasti, bet gan kā iespēja piešķirt dzīvei krāsas, daudzveidību un jēgu. Par festivāla tradīciju kļuvusi vērienīgā uguns skulptūras iedegšana – šoreiz spāņu māksliniekam Džordi NN (Jordi NN) pievienosies starptautiska radošā komanda, lai radītu pavisam maģisku un muzikālu cirka performanci, atklājot pretstatus par statiskumu un kustību, gaisu un zemi.

Festivāls ir ne tikai muzikāls, bet arī piepildīts ar dažādiem citiem kultūras notikumiem, ko laiskā gaisotnē baudīt ar draugiem, ģimeni un jauniepazītiem domubiedriem. Pasākumā varēs skatīt brīvdabas izstādi, teātra izrādi, jaunāko latviešu kino, kā arī piedalīties ilgtspējīgās un tradicionālās meistarnīcās, bet spēkus atgūt mierīgās un nemierīgās zvilnētavās. Kā jau ierasts, Valmiermuižā vienmēr būs baudāms arī izcils alus un garšīgi vietējie ēdieni un citi atspirdzinājumi.

Netālu no festivāla teritorijas viesmīlīgajā Valmiermuižas stallī būs iespēja uzcelt savu telti un pārlaist nakti. Ja vēlams vairāk ērtību, jau laikus jārezervē nakšņošanas iespējas tuvējos viesu namos, kempingos vai Valmieras viesnīcās, lai bez steigas varētu izbaudīt arī vēlās vasaras nakts stundas. Rītā pēc festivāla būs iespēja atgriezties Valmiermuižas alus terasē uz brokastīm un izbaudīt kādas Valmieras novadā esošas izklaides brīvā dabā.

Cīruļu biļetes līdz pavasara saulgriežiem iegādājamas šeit.
Vairāk informācijas Facebook pasākumā, lapā un etnovalmiermuiza.lv.

Valmiermuižas etnomūzikas festivālu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmieras novada pašvaldība, Valmiermuižas alus darītava, Gardu muti zelteri, ZAAO un citi.

Papildu informācija:
Valmiermuižas kultūras biedrība, tālr.: (+371) 27337798, e-pasts: