Valmiermuižā aicina uz vasaras saulgriežu tirdziņu

Vasaras saulgriežu tirdziņš Valmiermuižā

Turpinot tradīciju par gadskārtu atzīmēšanu, 19. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 17.00 Valmiermuižas parkā notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš „Gardu muti”, kas ļaus ieskandināt Jāņus, sarūpēt svētku mielastu un dažādus amatnieku meistarstiķus, kā arī izzināt Valmiermuižu – tās vēsturi un apkārtni. Lai gan ik gadu vasaras saulgriežu laikā Valmiermuižā norisinājās starptautiskais etnofestivāls „Sviests”, tas šogad pārcelts uz 28. augustu.

Tirdziņā varēs sastapt dažnedažādus tirgotājus no malu malām, kuri būs līdzi atveduši gan vasarīgus gardumus, sātīgu maizi, sieru, gaļu un dzērienus visām gaumēm, gan skaistas rotas, apģērbus un amatnieku darinājumus. Valmiermuižas alus darītavas meistari svinībām par godu izbrūvējuši īpašo Jāņu alu. Savukārt, Gardu muti garškopji parūpējušies par to, lai siltajās dienās varam atveldzēties ar spirdzinošiem zelteriem.

Ikvienam būs iespējams ne tikai iegādāt labumus tirdziņā, bet arī baudīt ainavisko apkārtni, izzināt vēstures līkločus – klausoties Valmiermuižas stāstu ierakstā un apskatot kādreizējo Valmiermuižas pils iespējamo apjomu vides stendos. Valmiermuižas alus virtuvē piedāvās alus lūkošanu, kur atklāt alus un pieskaņotu uzkodu saderības stāstu. Laiskojoties parkā varēs ieturēt maltīti un baudīt gardas uzkodas. Turpat būs sastopama arī Valmiermuižas staļļa saime.

Vasaras saulgriežos saule sasniegusi savu augstāko punktu debesu lokā – sagaidāma garākā diena un īsākā nakts. Mājas un apkārtnes pušķošana ir auglības un svētības gādāšana sētai, aizsargāšanās pret ļaunumu, taču tikpat ļoti rada svētku sajūtu pašos. Lai līksmi nosvinētu, jāsagādā mielasts, kur šajā laikā īpaši galdā ceļams siera ritulis kā saules simbols, apaļi rauši un brangs alus. Noteikti jāparūpējas arī par Jāņu uguns iedegšanu, kas atspoguļo labā uzvaru pār ļauno.

Tirgotāju pieteikšanās līdz 14. jūnijam (informācija www.gardumuti.lv).

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība.

Plašākai informācijai:

Valmiermuižas kultūras biedrība,