Valmiermuižā aicina uz pavasara saulgriežu svinībām un tirdziņu “Gardu muti” un GreenFest

Valmiermuižā aicina uz pavasara saulgriežu svinībām un tirdziņu "Gardu muti" un GreenFest

Pavasara saulgrieži ir burvīgs laiks, kas atnes prieku un gaišumu pēc ilgas un aukstas ziemas. 16. martā no plkst. 11.00 līdz 15.00 Valmiermuižā norisināsies svinības un tirdziņš “Gardu muti”, kā arī GreenFest darbnīcas, lai sveiktu saules atmodu un sagatavotos pavasara darbiem. Tie ir svētki, kurus gaida ar nepacietību, jo tie nes sev līdzi siltumu, plaukstošus pumpurus un jaunus iespēju pilnus sākumus.

Iemīļotajā mājražotāju un amatnieku tirdziņā varēs iegādāt pirmos zaļumus, smaržīgu maizi, brangu gaļu un zivi, svaigu sieru, veselīgus dzērienus un citus gardumus svētku galdam, kā arī prasmīgu amatnieku koka darinājumus, glītas rotas un papildinājumu pavasara garderobei. Ar skanīgu koncertu plkst. 13.00 iepriecinās “Garataka”, kur satiekas vīri un sievas, bērni un jaunieši, ģimenes, kas prot apstādināt mūsdienu straujās pasaules griešanos, dziedot pārlaicīgi skaistas un senas dziesmas un kārtīgi iegriežot balli, ķerdami kādu mūzikas instrumentu vai deju partneri azotē.

Kopā ar zaļā dzīvesveida festivālu GreenFest pievērsīsimies pavasara dārza darbiem un veselībai. Zaļumu audzēšanas darbnīcā līdz ar pavasara sauli sāksim audzēt palodžu vitamīnu dārziņus! Kopā ar vietējiem augsnes radītājiem “For My Plants” būs iespēja sasēt trauciņu ar zirņiem un sīpoliņiem, ko nest līdzi mājās.

Uz vietas darbosies arī puķupodu zaļais punkts, kurā varēs atstāt savus puķupodu krājumus, kas paša mājās kļuvuši lieki, bet pavasara sēšanas darbos var noderēt citiem. Augstās dārza kastes ierīkošanas darbnīcā plkst. 12.00–12.30 varēs izzināt, kā gudri uzpildīt jaunmodīgās dārza kastes, kurās ērti un ilgtspējīgi audzēt garšaugus un dārzeņus, ko pastāstīs un ierādīs Valmiermuižas alus virtuves vadītāja un dārzniece Marita Mastiņa un zīmola “For My Plants” radītāja Liāna Kažmere. Turpinot tēmu par mikrozaļumu audzēšanu un dīgstu izmantošanu, būs griķu maizes cepšana kopā ar veselīgo našķu radītāju “Labas saknes”. Varēs uzzināt gan par uzturvielām un vitamīniem, kas slēpjas zaļumos, gan veselīgās un vērtīgās griķu maizes recepti. Sanākušie varēs radoši izpausties interesantā un dabiskā olu krāsošanā, jestri izšūpoties, kā arī doties izjādēs kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

Svinības varēs apvienot arī ar ekskursiju Valmiermuižas alus darītavā, kas ļaus izzināt alus baudīšanas smalkumus, kā arī nogaršot Valmiermuižas brūvējumus. Neiztrūks arī mielošanās – Valmiermuižas alus virtuve būs sarūpējusi gardu svētku pusdienu piedāvājumu. Galdā tiks celtas olas visādos veidos, pirmie zaļumi un dīgsti, smeķīgs biezpiens, apaļi plāceņi, brangi zirņi, smaržīga alus maize un citas latviskas garšas par godu pavasara saulgriežu svinībām.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmiermuižas alus darītava, Valmieras novada pašvaldība, #SlowFood kopiena par labu, tīru un taisnīgu ēdienu Valmiermuižā un ZAAO.

Informāciju sagatavoja

Valmiermuižas kultūras biedrība