Valmiermuižā aicina uz filmu “Spogulī” un tikšanos ar režisori Lailu Pakalniņu

11.augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā norisināsies brīvdabas kino vakars, kurā tiks izrādīta Lailas Pakalniņas filma "Spogulī”, bet pirms filmas būs tikšanās ar režisori, kura vairāk pastāstīs par filmas tapšanas procesu un aizkulisēm.

11.augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā norisināsies brīvdabas kino vakars, kurā tiks izrādīta Lailas Pakalniņas filma “Spogulī”, bet pirms filmas būs tikšanās ar režisori, kura vairāk pastāstīs par filmas tapšanas procesu un aizkulisēm.

“Spogulī” ir spēlfilma, mūsdienu pasaka par Sniegbaltīti, kura uzaug krosfita zālē, bet pats neparastākais – filma uzņemta selfija jeb pašfoto estētikā, kas bijis sarežģīts uzdevums pat tik meistarīgam operatoram kā Gintam Bērziņam.

Filmas sižetā krosfita treneris kļūst par tēvu jaundzimušai meitenei vārdā Sniegbaltīte. Viņas māte mirst, un tēvs drīz vien apprec ar sevi pārņemtu krosfitisti. Viņa nemitīgi vingro, tiecoties būt pati labākā. Patiesi, viņa arī kļūst par izveicīgāko, skaistāko un spēcīgāko – tagad viņa spēj veikt 50 bērpijus. Tikmēr krosfitistu pavalstī uzaug arī Sniegbaltīte, un, laikam ritot, viņa ir gatava pārspēt pamāti.

Pēc pilnmetrāžas spēfilmām “Kurpe” (1998) un “Ausma” (2015) režisore Laila Pakalniņa no jauna atgriežas pasakas žanrā. Šoreiz ar pacietīgu melno humoru pārnesot vācu folkloras iedvesmoto brāļu Grimmu Sniegbaltīti (1812) mūsdienu kameru narcisisma un ķermeņa kulta pasaulē. Filma tiek filmēta selfija jeb pašfoto estētikā – melnbaltā, sociāli ironiskā un teju vai akrobātiskā optikā. Ciešajos tuvplānos un galvenajās lomās var ieraudzīt dejotāju Madlēnu Valdbergu, aktieri Lauri Dzelzīti un baletdejotāju Elzu Leimani. Un arī septiņus rūķīšus – ielu vingrotājus, parkūristus, velotriāla sportistus un spēkavīru. Laila Pakalniņa akcentē veidotās filmas rotaļīgumu: “Filma ir par spēlēšanos un prieku. Par to, kā nostāties uz galvas un paskatīties uz pasauli otrādi.” Galvenās lomas atveidotāja Elza Leimane ir izbaudījusi filmēšanas procesu un aicina novērtēt rezultātu: “Man šķiet, ka šī ir absolūti unikāla filma, kas veidota drosmīgā un inovatīvā kino valodā. Pilnīgi noteikti jāredz.”

Noslēdzošais brīvdabas kino vakars gaidāms 25. augustā plkst. 21.00, kur būs skatāma spēlfilma “Nemierīgie prāti” un tikšanās ar vienu no filmas režisoriem – Lauri Ābeli.

Brīvdabas kino vakaros dalība ir bez maksas. Droši ņemt līdzi pledus, lai filmas baudīšana būtu tīkamāka. Līdzās esošajā Valmiermuižas alus tirgotavā būs iespējams iegādāties uzkodas un spirdzinājumus.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmieras novads un Valmiermuižas alus darītava. Projekts “Katram pa saujai kino brīvā dabā” (projekta Nr. 19-09-AL29-A019.2204-000008) īstenots Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros, caur biedrību “No Salacas līdz Rūjai”.

Informāciju sagatavoja:

Valmiermuižas kultūras biedrība