Valmierietis Rinalds Vanters ieguvis augstu atzinību starptautiskā konkursā

Lepojamies ar valmierieti Rinaldu Vanteru, kurš ieguvis augstu atzinību pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2022 Special Edition.

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Lauksaimniecības un industriālās tehnikas asociācija (LITA) un LDDK koordinētās Spēkratu nozares ekspertu apakšpadome 19. decembrī organizēja pasākumu, kurā izteica pateicību Baltic Agro Machinery mehāniķim valmierietim Rinaldam Vanteram par augsta līmeņa sasniegumiem un iegūto sudraba medaļu pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2022 Special Edition smago spēkratu tehnoloģiju prasmju konkursā. Pateicības saņēma arī viņa mācībspēki un atbalstītāji.

“Mēs vēlamies sumināt ne tikai Rinaldu, bet arī visu viņa sagatavošanas komandu, sākot no uzņēmumu vadītājiem, kuri atrada laiku un resursus, beidzot ar mehāniķiem, pedagogiem un visiem iesaistītajiem, kuri dalījās ar zināšanām,” uzsver LITA valdes priekšsēdētājs Aigars Laurinovičs.

Kopš Latvijas valsts pārstāvja pirmās dalības Eiropas līmeņa jauno profesionāļu meistarības konkursā 2014. gadā smago spēkratu remonta nozares uzņēmumi un speciālisti ir pastāvīgi atbalstījuši jauniešu dalību EuroSkills un WorldSkills konkursosun palīdzējuši jaunajiem profesionāļiem augstā līmenī pārstāvēt Latviju Eiropā un pasaulē.

“Bez modernas tehnikas un profesionāļiem, kuri tās remontē, nav iespējams attīstīt lauksaimniecības un mežniecības jomas, kuras Latvijai eksporta ziņā ir nozīmīgas. Man ir prieks, ka šī nozare pilnveidojas un šis ir viens no labajiem piemēriem, kas ir jādaudzina,” uzskata LDDK prezidents Andris Bite.

Pasākumā piedalījās arī Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās: “Mums ir iespēja strādāt ar cilvēkiem, kuriem darbs šajā nozarē ir aicinājums. Augsta motivācija palīdzēt – tas ir milzīgs ieguvums Latvijai. VIAA aktīvi virza izglītības procesus un iniciatīvas, taču bez jums, speciālistiem un uzņēmumiem, mēs nevarētu pilnvērtīgi attīstīt smago spēkratu tehnoloģiju nozari, lai tā atbilstu aktuālākajām darba tirgus prasībām. Sasniegumi šajā prasmju jomā WorldSkills 2022 Special Edition konkursā pierāda, ka sadarbība starp izglītību un uzņēmējiem var notikt izcilā līmenī.”

SIA INTRAC Latvija tehniskais direktors Andrejs Stoļarovs, kurš ir arī nozares ekspertu padomes Spēkratu apakšpadomes vadītājs, noslēgumā iezīmēja, ka pie šiem sasniegumiem darbs neapstāsies. Tiks paplašināta apakšpadomē izveidotā Skills ekspertu komanda, uzlabots darba un sagatavošanas process, kā arī veidota ciešāka sadarbība ar profesionālās izglītības iestādēm, lai turpinātu celt nozares attīstību.

Par ieguldījumu konkursanta Rinalda Vantera sagatavošanā un atbalstīšanā LDDK, LITA un VIAA pateicības saņēma Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante un skolotājs Andris Tilaks,  SIA Baltic Agro Machinery kolektīvs un valdes priekšsēdētāja Antra Spickus, SIA INTRAC Latvija kolektīvs, izpilddirektors Andris Bružis un tehniskais direktors Andrejs Stoļarovs, SIA Amazone kolektīvs un valdes priekšsēdētājas vietniece Baiba Mikāla, SIA Domenikss Kravas automašīnu un autobusu servisa kolektīvs un vadītājs Jevgenijs Brazuls, SIA Alfis kolektīvs un valdes priekšsēdētājs Agris Šulcs, kā arī SIA AUTEX kolektīvs un valdes priekšsēdētājs Guntis Tīģeris.

Pasākuma fotogalerija pieejama VIAA Flickr kontā. Foto: Lauksaimniecības un industriālās tehnikas asociācija.

Latvijas komandas dalību konkursā WorldSkills 2022 Special Edition nodrošināja projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.