Valmieriete Caune ar jaunu Latvijas rekordu uzvar piecu kilometru skrējienā

Agate Caune

Talantīgā Latvijas vieglatlētikas vidējo un garo distanču skrējēja Agate Caune svētdien “Rimi” Rīgas maratona programmā iekļautajā piecu kilometru skrējienā uzvarēja ar jaunu Latvijas rekordu, vēsta sacensību rīkotāji.

Caune finišu sasniedza 15 minūtēs un 23 sekundēs, Jeļenas Prokopčukas 2009. gadā sasniegto rezultātu labojot par septiņām sekundēm. 

Pirms šīs nedēļas nogales piecus kilometrus šosejā šosezon pasaulē ātrāk skrējušas bija vien 19 sportistes. No Eiropas ātrākas par Cauni šogad bijušas tikai divas sportistes.

Otro vietu piecu kilometru skrējienā sievietēm izcīnīja Evelīna Krista Sitnika (17:47), bet trešā bija Alise Petrova (17:49). Vīriešiem piecos kilometros uzvaru ar finišu 14 minūtēs un 24 sekundēs izcīnīja Uģis Jocis, kuram sekoja Kristers Kudlis (14:46) un Lauris Grīniņš (15:15).

Šogad Rīgas maratonā populārākās bija desmit un piecu kilometru distance, kurās reģistrēto dalībnieku skaits sasniedza attiecīgi 4403 un 6205 skrējēju. Kopējais reģistrēto dalībnieku skaits visās distancēs sestdien un svētdien sasniedzis 23 751 dalībnieku, kas ir būtiski vairāk nekā 2022.gadā, kad reģistrējās 17 000 dalībnieku.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un norisinājās 33.reizi.

Informācijas avots
Ziņu aģentūra LETA