Valmieriete Agate Caune Dimanta līgā debitē ar jaunu Latvijas rekordu 3000 metru skrējienā

Agate Caune

Agate Caune svētdien Hožovā, debitējot Dimanta līgā vieglatlētikā, ar jaunu nacionālo rekordu izcīnīja septīto vietu 3000 metru skrējienā.

Valmierietes finiša laiks bija astoņas minūtes un 39,78 sekundes jeb 3,08 sekundes ātrāks par 2006.gadā Stokholmā Jeļenas Prokopčukas iespēto. Caunei arī otrs labākais rezultāts sezonā no Eiropas skrējējām pieaugušo konkurencē.

U-20 vecuma grupā Eiropā šo distanci par Cauni ātrāk skrējusi tikai Lielbritāniju pārstāvējusī Dienvidāfrikas Republikas skrējēja Zola Bada, 1985. gadā 3000 metrus veicot astoņās minūtēs un 28,83 sekundēs.

18 gadus vecā Caune, kura bija viena no jaunākajām sacensību dalībniecēm, ar katru apli uzlaboja savu pozīciju un finišā piekāpās tikai sešām skrējējām no Āfrikas.

Ar jaunu stadiona rekordu – astoņas minūtes un 26,61 sekunde – uzvaru izcīnīja Etiopijas skrējēja Frevejni Hainu. Otrā bija kenijiete Liliana Kasaita Rengeruka (8:27.80), bet trešā – vēl viena etiopiete Lemlema Hailu (8:29.43).

No 14 dalībniecēm, kurām bija datēti personīgie rekordi, 11 šo distanci bija skrējušas ātrāk par Cauni, kuras līdz šim labākais rezultāts bija deviņas minūtes un 3,99 sekundes. Divas etiopietes no 17 skrējējām bija tempa turētājas distancē.

Pirms nepilna mēneša šajā pašā stadionā Caune izcīnīja zelta medaļu Eiropas spēļu 5000 metru skrējienā.

Šosezon Dimanta līgā iecerēti 15 posmi ar finālposmu septembra vidū Jūdžinā, ASV.

Informācija: LETA