Valmieriešu spožie starti Pasaules čempionātā

Valmieras sporta veterāni

No 26. marta līdz 1. aprīlim Polijas pilsētā Toruņā norisinājās 9. Pasaules čempionāts vecmeistariem vieglatlētikā telpās. Čempionātā kopā ar sportistiem no 88 valstīm piedalījās arī Valmieras novada sportisti.

Jau pirmajā sacensību dienā valmierieši parādīja apņēmību un sparu. Rīta cēlienā mūs iepriecināja Marta Ādamsone, raidot disku 17,71m tālu un izcīnot sudraba medaļu 80 gadus veco dāmu grupā. Lodes grūšanā divas valmierietes izcīnīja 5. vietu. S45 grupā Ilona Puriņa ar sezonas labāko rezultātu 10,64m un S40 grupā ar Irina Birjukova ar rezultātu 9,90m. Šķēpa mešanā Jānis Zagorskis izcīnīja 5.vietu ar rezultātu 40,48m. Dzintra Zinkovska izcīnīja 6. vietu augstlēkšanā ar rezultātu 95cm. 3000m skrējienā startēja divi valmierieši. Andis Gailis, sasniedzot sezonas labāko rezultātu 10:22,48min. izcīnīja 14. vietu, bet Ēriks Melkurts ar 12:43,71 min. izcīnīja 28. vietu.

Arī otrās dienas rīts valmieriešiem atausa sudrabots, jo Marta Ādamsone pierādīja, ka ir viena no labākajām lodes grūdējām pasaulē, raidot rīku 8,26m tālu. Smaguma mešanā Irina Birjukova izcīnīja 7. vietu ar rezultātu 9,87m, bet  Ilona Puriņa ierindojās 10. vietā ar rezultātu 9,51m. Raitim Lērmem bronzas medaļa palika rokas stiepiena attālumā, jo 9 sekundes ātrāks 3000m soļojumā bija sportists no Kanādas. Savukārt Aleksejs Koziņecs kvalificējās 400m finālskrējienam ar sezonas labāko rezultātu 1:34,87min.

Trešajā sacensību dienā par mūsu medaļu karalieni kļuva Marta Ādamsone, smaguma mešanā izcīnot savu trešo sudraba godalgu ar rezultātu 9,36m.  Vēl vienu medaļu-bronzu- šķēpa mešanā  izcīnīja Ilona Puriņa ar rezultātu 30,96m. Aleksejs Koziņecs 80 gadīgo kungu konkurencē bija piektais labākais 400m finālskrējienā ar rezultātu 1:36,98 min. un desmitais 60m distancē ar rezultātu 11,02s, Dzintra Zinkovska izcīnīja 4.vietu tāllēkšanā ar rezultātu 1,79m, bet Irina Birjukova  3000m soļošanā izcīnīja 9.vietu ar rezultātu 24:44,99min. Startējot savā ceturtajā disciplīnā Marta Ādamsone dalību Pasaules čempionātā noslēdza 4.vietā šķēpa mešanā ar rezultātu 17,96m. Andis Gailis 10km šosejas skrējienā V45 grupā finišēja 9.vietā ar rezultātu 37:26min., bet Ēriks Melkurts V55 grupā ierindojās 19.vietā ar rezultātu 45:37min. Vesera mešanas sacensībās S40 grupā Irina Birjukova izcīnīja 6.- vietu ar rezultātu 31,50m, bet S45 grupā Ilona Puriņa ierindojās 10.vietā ar rezultātu 24,44m. Aleksejs Koziņecs 200m skrējienā, uzrādot sezonas labāko rezultātu 37,11s, izcīnīja 10.vietu, bet 10km soļošanā Raitis Lērme izcīnīja 5.vietu ar rezultātu 1:21,02 min. 1500m skrējienā stiprā vīru konkurencē Andis Gailis izcīnīja19. vietu ar rezultātu 4:55,89min, bet  Ēriks Melkurts izcīnīja 37.vietu ar rezultātu 5:53,38min.

Sacensības Toruņā norisinājās pozitīvā un draudzīgā gaisotnē. Sportisti, kuri iepriekš bija konkurenti skrejceliņos, lēkšanas un mešanas sektoros, pēc startiem kopīgi fotografējās. Valmierieši deva lielu ieguldījumu, lai Latvijas komanda kopvērtējumā varētu izcīnīt 24. vietu. Paldies Valmieras novada pašvaldībai un Valmieras vieglatlētikas klubam par atbalstu sportistu dalībai čempionātā. Paldies mūsu šoferītei Irinai Birjukovai, kura ne tikai startēja sacensībās, bet arī droši stūrēja auto pa Eiropas un Toruņas ceļiem, lai sportistus aizvestu uz sacensībām un mājās.

Informāciju sagatavoja: Sandra Kaufmane