Valmieriešiem panākumi Eiropas ģeogrāfijas olimpiādē

Valmieriešiem panākumi Eiropas ģeogrāfijas olimpiādē

No 18.jūnija līdz 21.jūnijam tiešsaistes formā norisinājās Eiropas ģeogrāfijas olimpiāde, kurā piedalījās 14 valstu izlases, tai skaitā arī Latvijas labākie jaunie ģeogrāfi. Olimpiāde sastāvēja no trīs daļām, skolēniem pildot uzdevumus par dažādām ģeogrāfijas jomām. Sudraba medaļu junioru kategorijā izcīnīja Valmieras Valsts ģimnāzijas 8. klases skolēns Kristians Deivs Grīviņš un senioru kategorijā 11. klases skolēns Mārtiņš Mārcis Pružinskis.

Olimpiādes dalībnieki tika iedalīti divās vecuma kategorijās – junioros, kuros iekļāvās skolēni vecumā no 12 līdz 15 gadiem, kā arī senioros, grupā startējot 16 līdz 19 gadus veciem skolēniem. Katrā kategorijā drīkstēja pieteikt astoņus skolēnus un Latvija izmantoja maksimālo dalībnieku skaitu.

Junioru konkurencē sudraba medaļas izcīnīja Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 8. klases skolēni Artis Vilks un Dāvis Rendijs Drukaļskis, kā arī Valmieras Valsts ģimnāzijas 8. klases skolēns Kristians Deivs Grīviņš. Bronzas medaļas ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 8. klases skolniece Līna Osīte un Smiltenes vidusskolas 8. klases skolniece Jasmīna Pakalne. Latviju šajā kategorijā pārstāvēja arī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 8. klases skolnieks Niks Dumbergs, Liepājas 5. vidusskolas 8. klases skolnieks Raivo Mārtiņš Miltiņš un Cēsu Valsts ģimnāzijas 7. klases skolniece Arta Supe.

Arī senioru kategorijā Latvijas skolēni izcīnīja vairākas medaļas. Sudraba kategorijā labākos rezultātus uzrādīja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolnieks Francis Keišs, RTU inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolnieks Džonatans Miks Melgalvis un Valmieras Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieks Mārtiņš Mārcis Pružinskis. Bronzas diplomi piešķirti Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolniekam Hubertam Zimackim, Rīgas Franču licejs 11. klases skolniecei Beātei Baugai un Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniekam Dāvim Paliekam. Latviju olimpiādē pārstāvēja arī Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas 12. klases skolnieks Leons Seļeznovs un Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 12. klases skolnieks Klāvs Veseļuns.

Izlasi Eiropas ģeogrāfijas olimpiādei sagatavoja E. Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas vadītāji Gatis Kampernovs, Morics Roberts Mūrnieks un Uldis Klepers.

Latvijas skolēnu dalība olimpiādē īstenota ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

Foto: pexels.com

Informāciju sagatavoja:

Valsts izglītības satura centrs