Valmierieši izcīna 2.vietu sporta spēlēs Kuldīgā

Valmierieši izcīna 2.vietu sporta spēlēs Kuldīgā

Vieni no rosīgākajiem Jāņa Daliņa stadiona apmeklētājiem ir Valmieras vieglatlētikas veterāni, sportisti ar bagātu treniņu un sacensību pieredzi. Arī šoziem vismaz trīs reizes nedēļā vecmeistari krāja spēkus dalībai Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības 61. sporta spēlēm, kas 2. martā norisinājās Kuldīgā.

Atklāšanas parādē organizatori visiem cienījamākajiem vecmeistariem dāvināja medus podiņus enerģijai, un sacīkstes varēja sākties. Mūsu zelta fonds Elmārs Gulbis sacensības uzsāka ar uzvaru 60m skrējienā V95 grupā, kurai vēlāk pievienoja sudraba medaļu lodes grūšanā. Marta Ādamsone no sirds vēlējās komandas pūram sniegt lielāku pienesumu, tādēļ cītīgi gatavojās un S80 grupā, papildu sudraba medaļai lodes grūšanā, izcīnīja zelta medaļas tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā. Aleksejs Koziņecs, kā ierasts, bija ātrs sprinta distancēs V80 grupā, uzvarot 200m skrējienā un izcīnot sudraba godalgu 60m skrējienā. Dzintra Zinkovska S75 grupā iepriecināja ar trim uzvarām – 60m skrējienā, augstlēkšanā un trīssoļlēkšanā, sarūpējot komandai tik svarīgos ieskaites punktus. Tikmēr Raitis Lērme gan soļoja, gan skrēja kopā ar sāncenšiem V80 grupā. Rezultātā Raitim uzvara 3000m soļošanā un 1500m skrējienā, bet bronzas sasniegums 200m sprinta distancē.  V80 grupā visās trijās lēkšanas disciplīnās startēja Valdis Blūms un izcīnīja sudraba medaļu tāllēkšanā un bronzas medaļas augstlēkšanā un trīssoļlēkšanā. Tikai par dažām sekundes desmitdaļām piekāpjoties sāncensim, V65 grupā sudraba medaļu 200m skrējienā izcīnīja Aldis Dainis, toties vēlāk sportists pārliecināja ar skaistu uzvaru 800m un 1500m distancēs. S65 grupā Sandra Sprice uzvarēja 60m skrējienā un lēca sudraba medaļas tālumā trīssoļlēkšanā un tāllēkšanā. Valdis Tilts V60 grupā 800m un 1500m distancē skrēja zelta medaļas ātrumā un sāncenšiem uz savu slaido soli ļāva lūkoties no attāluma. Vēlāk viņš mērojās spēkiem tehniski sarežģītajā trīssoļlēkšanā, kurā izcīnīja sudraba medaļu. 1500m distancē V60 grupā Ēriks Melkurts, savstarpējā cīņā ar komandas biedru, izcīnīja sudraba medaļu, bet 800m skrējienā finišēja trešais. V55 grupā Mārim Jirgensonam bija jāizcīna principiālas cīņas ar līdzvērtīgiem sāncenšiem, kuriem Māris pieklājīgi piekāpās un izcīnīja trīs bronzas medaļas – tāllēkšanā, 60m un 200m skrējienā. S50 grupā lodes grūšanā savas sāncenses pārliecinoši pieveica un prieku par zelta medaļu guva Ilona Puriņa. V45 grupā Andis Gailis skrienot 800m, atzina sāncenša pārsvaru, izcīnot sudraba medaļu, bet 1500m distancē bija pārliecinoši labākais. Ritvars Lērme izcīnīja bronzas medaļu lodes grūšanā un 5.vietu 1500m skrējienā. S40 grupā Iveta Grunte-Dinsberga pieveica konkurentes lodes grūšanā, Zanda Kokoreviča izcīnīja sudraba medaļu 200m skrējienā, savukārt enerģiskā Gunita Šīrante slaidiem soļiem aizsoļoja pēc zelta medaļas 3000m distancē, bet Irina Birjukova izcīnītajai sudraba medaļai lodes grūšanā pievienoja bronzas godalgu 3000m soļošanā. V40 grupā Gints Rudzītis bija labākais augstlēkšanā, tikai mazliet neaizsniedzoties līdz medaļām 60m un 200m skrējienos. Lielākais dalībnieku skaits un sīvākā cīņa norisinājās V35 grupā, kurā mūsu Sandis Sabājevs izcīnīja skaistas bronzas medaļas 60m skrējienā un tāllēkšanā.

Garās un spraigās sacensību dienas vakarā tika apkopoti rezultāti. Valmieras vieglatlētikas veterāni bija cīnījušies no sirds un godam nopelnījuši kausu par 2.vietu 23 komandu konkurencē.  Jauna nedēļa sāksies ar treniņiem brīnišķīgajā Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā un gatavošanos jaunajai sacensību sezonai. Lai laba veselība un spars mūsu sportistiem!

Informāciju sagatavoja: Sandra Kaufmane