Valmieras Viestura vidusskolas skolniece Agnese Keita Birzniece kopā ar komandas biedriem uzvarējuši Baltijas jauniešu ideju konkursā

Agnese Keita Birzniece, Māris Jermacāns, Elza Tālberga

Baltijas jauniešu ideju konkurss 9.-12. klašu skolēniem “Solve for Tomorrow”, ko rīko kompānija “Samsung”, noslēdzies ar Latvijas komandas uzvaru. Agnese Keita Birzniece (Valmieras Viestura vidusskola) ar savu komandu – Māri Jermacānu (Gulbenes novada vidusskola) un Elzu Tālbergu (Eiropas Tālmācības vidusskola, iepriekš – Valmieras Viestura vidusskola) – prezentēja platformu, kurā jaunieši varētu atrast darbu vasarā vai papildu nodarbošanos skolas laikā, un ieguva galveno balvu – 5000 eiro un iespēju izvēlēties Samsung ierīces vēl 5000 eiro vērtībā. Kopumā konkursā piedalījās 105 komandas, pulcējot 306 jauniešus no visām trim Baltijas valstīm.

Par dalību konkursā stāsta Agnese: “Konkursa mērķis bija izveidot lietotni, kura palīdzētu rast veselīgu balansu starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi. Savu dalību konkursā uzsākām jau 2021. gada vasarā, spontāni, aši un bez nekādām cerībām tikt nākamajās kārtās. Mūsu komanda izturēja divas atlases kārtas tepat, Latvijā, latviešu valodā un iekļuva trešajā kārtā, kurā sava ideja bija jāaizstāv angļu valodā. Nebija daudz laika sagatavoties, vien pāris dienas, taču mēs strādājām veiksmīgi un Baltijas mērogā ieguvām godpilno pirmo vietu. Darbmekļa nosaukums, kā tāds, ir joks/minējums/nejaušība, kas iepatikās visiem komandas dalībniekiem, taču ideja ir mazliet plānotāka, manā galvā šī problēma jau sen bija aktuāla. Kad meklējām idejas konkursam, komandas biedri teica: “Jā, mēs esam par šo!” Un tā nu mēs kopā – ar savām idejām un neatlaidīgu darbu, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” speciālistes Simonas Šmidtes tehniskajiem un profesionālajiem ieteikumiem un pamācībām, mentoru sesijām – nonācām līdz uzvarai. Man šķiet, ka tā pieticība bija viena no veiksmes atslēgām – mēs nebijām lieli, bet bijām gatavi ieguldīties, mācīties un strādāt!”

Šobrīd konkursa uzvarētāji domā, kā ideju attīstīt, meklēt sponsorus vai interesentus, kam “Darbmekļa” ideju nodot tālāk un ieguldīto darbu neatstāt pagultē.

Informāciju sagatavoja:
Vineta Šmite, Valmieras Viestura vidusskolas skolotāja