Valmieras vieglatlētikas vecmeistari uzvar LSVS pašvaldību 61. sporta spēlēs Tukumā

LSVS

6. jūlijā Valmieras vieglatlētikas vecmeistari devās uz Tukumu – šoreiz nevis pēc smukuma, bet gan pēc medaļām. Divas dienas viņi LSVS pašvaldību 61. sporta spēļu finālsacensībās sacentās vairākās sporta karalienes – vieglatlētikas disciplīnās.

Sacensības uzsāka soļotājas 3000m distancē un, elegantā solī pieveicot distanci, nopelnīja pirmās medaļas komandai. S40 grupā Gunitai Šīrantei zelts, Irinai Birjukovai bronza, bet S50 grupā bronza Santai Krasovskai. Pēc tam skrejceliņā saimniekoja sprinteri. Neskatoties uz stipro pretvēju, 100m skrējienā valmierieši izcīnīja visu triju kalumu medaļas. V60 grupā zelts Mārim Jirgensonam, Normundam Buceniekam – bronza, bet  Aleksejam Koziņecam sudrabs V80 grupā. Savukārt Laura Pētersone pierādīja, ka ir ātrākā 100m skrējēja S40 grupā, Ligita Vasiļevska S65 grupā izcīnīja 4.vietu. Vienlaikus ar skrējējiem, Tumes stadionā cīņā par medaļām iesaistījās diska metēji . Spožākā kaluma medaļas izcīnīja Ilona Puriņa S50 grupā un Irina Birjukova S40 grupā, sudrabs Martai Ādamsonei, bet 5.vietu izcīnīja Iveta Grunte-Dinsberga. Pieredzes bagātie diskoboli- Elmārs Gulbis disku raidīja sudraba medaļas, Gunārs Mīlenbergs bronzas medaļas attālumā. Jānim Markevicam sudraba medaļa V40 grupā, Ritvaram Lērmem 7.vieta V45 grupā. Andis Gailis V45 grupā un Ēriks Melkurts V60 grupā izcīnīja  sudraba medaļas 800m distancē vīriem, sudraba medaļa arī Aleksejam Koziņecam 400m distancē. Tāllēkšanas sektorā valmieriešiem prāvs medaļu birums. Pašas spožākās medaļas tālumā lēca Māris Jirgensons un Dzintra Zinkovska, sudraba godalga Santai Krasovskai, bet bronza Normundam Buceniekam. 4.vieta Sandrai Spricei. Skaistā skrējienā divas zelta medaļas 1500m distancē izcīnīja Valdis Tilts V60 grupā un Andis Gailis V45 grupā, sudraba medaļa šajā distancē Ērikam Melkurtam. Saulei karsējot, cīņā par medaļām iesaistījās 3000m soļotāji, un vīru konkurencē Raitis Lērme uzvarēja V80 grupā, savukārt Ritvars Lērme bija labākais V45 grupā. Sacensību pirmajā dienā medaļas sadalīja arī lodes grūdēji. Zelta medaļu izcīnīja Irina Birjukova, sudraba medaļas Ivetai Gruntei –Dinsbergai, Ilonai Puriņai, Martai Ādamsonei, Elmāram Gulbim, Gunāram Mīlenbergam, bronzas medaļa Jānim Markevicam. Noslēgumā Valmieras meiteņu komanda sīvi cīnījās 4x100m stafetes skrējienā, kurā izcīnīja 5.vietu.

Otrā sacensību diena atausa pelēki vēsa un lietaina. Rīta agrumā pirmie 5000m distancē devās soļotāji, kas iepriecināja ar lielisku sniegumu. Raitis Lērme un Ritvars Lērme izcīnīja zelta medaļas, Gunitai Šīrantei sudrabs, Irinai Birjukovai bronza. Dzintra Zinkovska komandas medaļu pūram pievienoja zelta medaļu augstlēkšanā. Cīnoties ar lietus brāzmām, 3000m distanci lieliski pieveica Laila Ceika, izcīnot zelta medaļu, Bet Gunita Šīrante, papildus nosoļotajiem kilometriem, šajā skrējienā izcīnīja 6.vietu. Andis Gailis un Ēriks Melkurts teicami pieveica 800m distanci. Abiem sudraba medaļas. Tā vien šķiet, ka viena sportista panākumi veicināja nākošos sasniegumus, un zelta medaļas bira valmieriešu kontā kā krelles. 200m skrējienā zelta godalgas izcīnīja Māris Jirgensons un Aleksejs Koziņecs, bronzas medaļas Gintam Rudzītim un  Ligitai Vasiļevskai. Patīkamu pārsteigumu sarūpēja Santa Krasovska un Dzintra Zinkovska trīssoļlēkšanā, izcīnot kārtējās augstākā kaluma medaļas, Sandrai Spricei šajā disciplīnā sudrabs. Laila Ceika un Ligita Vasiļevska  sacentās 400m distancē un abas izcīnīja sudraba godalgas  savās vecuma grupās. Gints Rudzītis augstlēkšanas sektorā uzkavējās visilgāk, jo pārvarēja augstumu zelta medaļas vērtībā. Šķēpa mešanas sektorā saimniekoja Valmieras novada zelta fonda pārstāvis Elmārs Gulbis un izcīnīja uzvaru, Gunārs Mīlenbergs savai medaļu kolekcijai pievienoja sudrabu, Jānis Markevics bronzu, bet Ritvars Lērme ierindojās 4.vietā. Marta Ādamsone  bija labākā šķēpa metēja starp 80 gadus vecajām dāmām, Ilonai Puriņai un Irinai Birjukovai šajā disciplīnā sudraba medaļas. 5000m distancē mūsu kungi cīnījās kā lauvas. Raitis Lērme bija pārliecinoši labākais V80 grupā, Ēriks Melkurts  finiša taisnē apsteidza savus konkurentus un uzvarēja V60 grupā. Andis Gailis, iedvesmojoties no mūsu Agates Caunes, traucās kā vējš, apsteidzot visus sāncenšus gandrīz pa apli.

Apkopojot rezultātus, valmierieši ar izcīnītajām 27 zelta, 20 sudraba, 9 bronzas medaļām bija labākie 28 komandu konkurencē. Bravo ikvienam Valmieras novada sportistam, kas nolika malā savas personīgās intereses, turēja možu komandas garu, lai saulē, lietū un vējā kaldinātu šo skaisto uzvaru!

Informāciju sagatavoja: Sandra Kaufmane