Valmieras vieglatlētes startēs Eiropas komandu čempionātā

Jelgavā, Jāņa Lūša stadionā nedēļas nogalē norisinājās vieglatlētikas sacensības “LVS/Sportland kauss”. Sacensībās piedalījās arī Valmieras Bērnu sporta skolas (VBSS) un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) sportisti.

Atzīstamu personisko rekordu sasniedza VBSS audzēkne Agate Caune, šoreiz kļūstot par sacensību uzvarētāju 3000m distancē, kur uzrādīja rezultātu 9:49,07. Viņas sasniegtais rezultāts ir jauns Valmieras jaunatnes rekords, Valmieras pieaugušo rekords, sezonas labākais rezultāts valstī. Šis sniegums ir arī izpildīts Eiropas U18 čempionāta kvalifikācijas normatīvs jau otrajā disciplīnā (Agatei izpildīts normatīvs arī 1500m distancē). Tikai nedaudz – 0,87 sekundes sešpadsmitgadīgai Agatei pietrūka līdz Eiropas U20 čempionāta kvalifikācijas normatīvam.

Sacensībās startēja arī VBSS audzēkņi Rita Krauja un Valters Jansons. Ritai lodes grūšanā – 10.69 m (5.v.), tāllēkšanā – 5.37 m (3.v.) un augstlēkšanā – 1.60 m (5.v – personiskais rekords); Valteram tāllēkšanā – 5.69 m (5.v.) un augstlēkšanā – 1.86 m (4.v.).

Dalībnieku vidū arī Valmieras AKSSC sportisti Kristīne Siksaliete un Ralfs Ūdris. Kristīnei 200m – 26.11 sek. un tāllēkšanā 5.71 m (5.v.) ; Ralfam lodes grūšanā – 12.00 m (4.v), 200 m – 23.41 sek. (7.v.) un kārtlēkšanā – 4.25 m (2.v.).

Ņemot vērā sezonas uzrādītos rezultātus, trenera Raita Ravinska audzēkne Agate Caune (VBSS) un trenera Guntara Marksa audzēkne Marta Marksa (AKSSC) ir iekļautas Latvijas izlases sastāvā startam Eiropas komandu čempionātā, kas norisināsies laika periodā no 19.-20.jūnijam Bulgārijā, Stara Zagora pilsētā. Agate startēs 3000 m distancē, bet Marta 100 m/b skrējienā.