Valmieras vasaras teātra festivāls izziņo programmu

Valmieras vasaras teātra festivāls

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad piedāvās 6 pirmizrādes bērniem, pusaudžiem un ģimenēm, vairākas viesizrādes un piedzīvojumus pilsētvidē. Festivāls no 6. līdz 8.augustam aicinās gan māksliniekus, gan apmeklētājus skatīties uz pasauli cita acīm. Izrādes notiks dažādās vietās Valmieras pilsētā – pagalmos, stāvlaukumos, skolā un citviet. Programma tiks papildināta ar notikumiem Festivāla centrā, ko radīs īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolas dalībnieki, laikmetīgās mākslas darbnīcām un citām norisēm. Biļetes uz izrādēm pieejamas no 6.jūlija.

”Festivāla priekšplānā šogad esam izvirzījuši jauno paaudzi. Mēs vēlamies izprast un sajust bērnu un jauniešu redzējumu uz pasauli, paskatīties uz to no cita skatupunkta. Visi jaundarbi top, ieklausoties un respektējot viņu intereses, aktuālās tēmas un iesaistot arī radošajā procesā – izrāžu veidošanā,” šī gada programmas tematiku ieskicē tās veidotājs Jānis Znotiņš.   

Trīs dienas Valmieras centrā, bijušās katlumājas teritorijā, darbosies arī festivāla centrs, ko no jau tradicionāli iekārtos Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA rīkotās Starptautiskās vasaras skolas FestivaL’and dalībnieki. Plānotas arī dažādas norises – koncerts, pop-up radio studija un citi notikumi. Paralēli festivāla norisēm Valmiermuižā notiks Bērnu un jauniešu teātra institūta apmācības jaunajiem nozares profesionāļiem, kuru ietvaros viņi arī praktiski strādās pie savu izrāžu idejām.

Festivāla izrādes

Festivāla programmu veidos izrādes bērniem, pusaudžiem un ģimenēm kopumā.

Režisore Krista Burāne kopā ar radošo komandu un vairāku Cēsu skolu audzēkļiem strādā pie izrādes par pasaules glābšanu “Pasaules gals un citas blēņas”, kuras laikā kopā ar aktieriem Mārtiņu Meieru un Jāni Kroni dosies glābšanas misijā. Ieteicamā auditorija 11+.

Vasarīgu izrādi par mīlestību un cita veida patikšanām pusaudžiem “Marija un zibens” iestudē režisore Paula Pļavniece. Izrāde vēstīs par mulsinošo pasauli, kas kļūst arvien mazāka, un mocībām, kuras mums nemitīgi uzkrauj noslēpumainais spēks vārdā dzīve. Ieteicamā auditorija 13+.

Horeogrāfe Liene Grava ar komandu šoreiz festivālā piedāvās dejas izrādi “Pus Audzis” par pieredzēm cilvēka mūžā, kuras nav iespējams iegūt attālināti, komunicējot sociālajos tīklos – pirmā lēnā deja, pirmais skūpsts, pirmā iemīlēšanās, pirmā šķiršanās. Ieteicamā auditorija 7+.

Leģendu par laimes ēdējiem “Cilts” kopā ar Valmieras teātra jaunajiem aktieriem iestudē režisors Toms Treinis. Tā vēstīs par kādu puisi, kurš kopš agras bērnības meklē noslēpumainu cilti, kas pat visnelaimīgāko cilvēku spēj padarīt laimīgu. Ieteicamā auditorija 6+.

Viena no Bērnu un jauniešu teātra institūta dalībniecēm, režisore Māra Uzuliņa festivālā iestudē izrādi par to, cik cilvēki ir dažādi. Daži ērmīgi, bet sirsnīgi, citi atkal cēli, bet nu galīgi nejauki. Izrādes “Bumba nerunā” varonis būs Bumba, 8 gadus vecs zēns, kurš nerunā, taču ir ļoti draudzīgs, un tā vēstīs par viņa piedzīvojumiem. Ieteicamā auditorija 6+.

Staigājamā klausāmizrāde “Urbānais safari”, savukārt, būs piedzīvojums visai ģimenei, kas piedāvās iespēju iztēlē novērot dažādu paaudžu cilvēkus. Izrāde iepazīstinās ar dažādām X, Y un Z paaudzei raksturīgām iezīmēm, ļaus salīdzināt, aizdomāties, labāk izprast, kā arī kopā pasmieties par sevi un vienam par otru. Audiogidu pavadībā būs iespēja iziet 4 dažādas paaudžu takas. Ieteicamā auditorija, sākot no 5+.

Nu jau tradicionāli festivālā nozīmīga vieta atvēlēta Studentu šķūnim jeb darbiem, kas tapuši studiju projektu ietvaros. Horeogrāfe Kristīne Brīniņa kopā ar Liepājas teātra aktieru kursa studentiem radījusi dokumentālu izrādi – pastaigu “Upe”. Tas ir ceļojums stāstos par cilvēku, lietu un dabas savstarpējo mijiedarbību, kas veidoti pēc Liepājas iedzīvotāju patiesiem dzīves notikumiem. Liepājas stāsti dodsies uz Valmieru, lai veidotu satikšanos starp abām pilsētām un cilvēkiem. Ieteicamā auditorija 12+, bet piemērota visai ģimenei.  

Savukārt, Daugavpils teātra izrādi visai ģimenei “Samsona ceļojums” veidojusi Latvijas Kultūras akadēmijas Režisoru kursa absolvente Endīne Bērziņa. Izrāde aizskar svarīgas tēmas, kuras bieži vien paliek līdz galam neizrunātas un neizprastas – attiecības ģimenē, draudzība, zaudējuma sāpes un citas. Ieteicamā auditorija 8+.   

Festivāla programma tiks papildināta, biļetes pieejamas valmierasfestivals.lv un sociālo tīklu platformās Facebook un Instagram @valmierasfestivals. Festivālu varēs apmeklēt saskaņā ar spēkā esošajiem Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem. Precīza informācija festivāla mājaslapā https://valmierasfestivals.lv/par-festivalu 

Valmieras vasaras teātra festivālu Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un atbalstītājiem rīko jau sesto gadu.

Informāciju sagatavoja:

Lija Lauze

Valmieras vasaras teātra festivāls

prese.

www.valmierasfestivals.lv

facebook.com/valmierasfestivals