Valmieras uzņēmumi saņem LDDK Atzinības

Latvijas Darba devēju konfederācija jau ceturto gadu organizē apbalvošanas ceremoniju, kurā paldies tiek teikts uzņēmumiem, kas ir atsaucīgi un īsteno darba vidē balstītas mācības un mācību prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē. Apbalvošanas ceremonija notika 2. maijā Rīgas Motormuzejā.

Apbalvošana notika divās kategorijās:

  • Labākie prakšu uzņēmumi 2021. gadā;
  • Labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2021.gadā.

Kategorijā: Labākie prakšu uzņēmumi 2021.gadā Vidzemes reģionā nominēti: SIA WENDI MODULAR,  SIA  Limbažu ceļi, AS Valmieras stikla šķiedra, SIA Austris AG.

Nominants un balvas Labākais mācību prakšu uzņēmums Vidzemes reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA  8 CBR  –  ir viena no vecākajām un lielākajām ceļu un tiltu būves sabiedrībām Latvijā. Uzņēmums ir uzkrājis bagātu pieredzi un nemitīgi pilnveidojies ceļu un tiltu būvniecības, kā arī rekonstrukcijas darbu izpildē. Uzņēmumam ir lieliska sadarbība ar Smiltenes tehnikumu, kā arī uzņēmums sadarbojas ar Valmieras tehnikumu un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikumu – realizējot gan mācību prakses, gan darba vidē balstītas mācības. Īpašs paldies Aināram Poikānam par ieinteresētību, atsaucību un profesionālo ieguldījumu praktikantu izaugsmē!

Projekta ietvaros tiek organizētas darba vidē balstītas mācības uzņēmumos. Lai darba vidē balstītas mācības varētu īstenot – uzņēmumiem ir savi darbinieki, kuri uzņēmumā tieši darbojas ar audzēkņiem un māca viņiem prasmes, šiem meistariem ir jāapgūst pedagoģiskā kompetence.

Uzņēmumi darba vidē balstītu mācību laikā audzēknim maksā stipendiju vai arī jau mācību laikā slēdz ar audzēkni darba līgumu. Kā arī, darba vidē balstītu mācību laikā, uzņēmi civiltiesiski apdrošina audzēkni. Tas ir tas, par ko Latvijas Darba devēju konfederācija vēlas teikt paldies, jo visi šie darbi ir uzņēmumam jānodrošina, papildus tai atbildībai, kuru viņi uzņemas par audzēkni, kas nonāk darba vidē balstītās mācībās uzņēmumā.

Kategorijā:  Labākais darba vidē balstītu mācību  uzņēmums 2021.gadā Vidzemes reģionā nominēti: SIA GIMI, SIA AK12, SIA Mūsu auto Valmiera, SIA SINHRO-C. 

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Vidzemes reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA INTELLITECH  –  piedāvā dažāda līmeņa IT risinājumus uzņēmumiem. Kā viens no pirmajiem uzņēmumiem Vidzemē iesaistījās Darba vidē balstītu mācību īstenošanā kvalifikācijā “Programmēšanas tehniķis”. Veiksmīga sadarbība ar Valmieras tehnikumu.

Informāciju sagatavoja: Sandra Ģeida, Vidzemes reģiona koordinatore

Foto: Toms Norde