Valmieras novada audzēkņiem izcili panākumi jauno profesionāļu konkursā SkillsLatvia 2024

SkillsLatvia2024

11. maijā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2024 noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji un labākie jaunie talanti 20 prasmju konkursos. Valmieras tehnikuma audzēkņi izcīnījuši trīs medaļas.

Valmieras tehnikuma audzēkņi konkursā izcīnīja divas sudraba un vienu bronzas medaļu. Prasmju konkursā “Mehatronika” Eduards Ignatjevs un Raimonds Strauts ieguva sudrabu un Roberts Laucis un Mareks Tupmacis saņēma bronzu. Rota Gundega Klētniece prasmju konkursā “Ēdienu gatavošana” ieguva sudraba medaļu.

Sveicam arī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkni Mārtiņu Plaudi, kurš ir arī Valmieras novada sporta vienības sastāvā (airēšanas slaloms), ar iegūto zelta medaļu prasmju konkursā “Mēbeļu izgatavošana”!

“Šogad konkursa dalībnieki patīkami pārsteidza ar savu īpaši augsto prasmju līmeni un mērķtiecību. Ar katru gadu jūtams, ka dalībnieku motivācija un spēju līmenis arvien pieaug. Ar gandarījumu varam vērot, ka iepriekšējo gadu SkillsLatvia dalībnieki atgriežas konkursā jau kā savas jomas eksperti, kuri sagatavo uzdevumus un vērtē jauno meistaru sniegumu. Pusfinālu sistēmas ieviešana šogad jūtami paaugstināja vispārējo snieguma līmeni fināla konkursā, kas precīzāk palīdzēs mums ieraudzīt patiešām spējīgākos audzēkņus, kuru tālāko profesionālo attīstību virzīt starptautiskā gultnē. Profesionāli izglītoti jaunieši ir vērtība jebkurā uzņēmumā, un par viņiem cīnās un turpmāk arvien sīvāk cīnīsies darba devēji nevis otrādi,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Divu konkursa dienu laikā dalībnieki no visas Latvijas demonstrēja savus talantus, zināšanas un profesionalitāti datortīklu administrēšanā, elektriskajās instalācijās, ēdienu gatavošanā, flīzēšanā, friziera darbā, grafiskajā dizainā, inženiersistēmās, kravu pārvadājumos, krāsošanā un dekoratīvajā apdarē, mehatronikā, mēbeļu izgatavošanā, mobilajā robotikā, restorānu servisā, sausajā būvē un apdarē, skatlogu dizainā un noformēšanā, smago spēkratu tehnoloģijās, tērpu dizainā, tērpu izgatavošanā, viesnīcas uzņemšanas dienestā un tīmekļa tehnoloģijās. Konkursa darba uzdevumi bija pietuvināti starptautisko profesionālās izcilības konkursu prasībām, un jauniešu sniegumu vērtēja gandrīz 70 eksperti no dažādām nozarēm.

Ar visu laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu iespējams iepazīties šeit. Foto galeriju no pasākuma var skatīt VIAA Flickr kontā

Konkursa norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta “Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Alise Devjatajeva,

VIAA