Valmieras teātris pārbūves laikā regulāri viesosies Dailes teātrī

Jau no septembra, sākoties teātra ēkas pārbūvei, Valmieras teātris jauno sezonu aizvadīs, spēlējot arī uz citām skatuvēm – regulāri viesojoties Rīgā, Dailes teātrī un arī mūzikas namā Daile, kā arī dodoties viesizrādēs pa dažādām Latvijas pilsētām. Jau sākta biļešu tirdzniecība uz oktobra un novembra izrādēm gan Dailes teātrī, gan mūzikas namā Daile.

Uz Rīgu dosies tās izrādes, kuras ir iespējams pielāgot konkrētai skatuvei, saglabājot izrādes kvalitāti un enerģiju. Tāpēc Rīgā būs skatāmas jau skatītāju atzinību guvušās lielās formas izrādes ar lieliskiem aktierdarbiem – franču komēdija “Uz Akapulko, kundze!” un ģimenes drāma “Osedžas zeme”, kā arī jauno Valmieras aktieru un režisores Indras Rogas kopdarbs “Meklētāji” Dailes teātrī un “Lepnās kāzas” mūzikas namā Daile. Decembrī sekos drāmas “Ilgu tramvajs” un muzikālā iestudējuma bērniem “Smieklu sasaukšanās” viesizrādes.

20. un 21. septembrī mūzikas namā Daile Latvijā pirmo reizi iestudētā Bertolda Brehta luga “Lepnās kāzas” režisores Indras Rogas un Valmieras teātra aktieru kursa interpretācijā. Viencēliena luga, kuras darbība notiek kāzu laikā, kāda pāra laimīgākajai dienai izvēršoties par elli, ir absurdā humora un komiskā farsa paraugs. Tā dāsni dalās ar jaunības maksimālisma protestu pret šauri horizontālu domāšanu “ēst un gulēt”, atklājot šīs ne-domāšanas sekas un vēlēšanos izrauties no smacējošā sabiedrības modeļa.

4. un 11. oktobrī franču dramaturga Īva Žamiaka komēdija “Uz Akapulko, kundze!” Edmunda Freiberga režijā. Galvenajās lomās Ieva Puķe un Tālivaldis Lasmanis. Stāsts ir par Natu, kas 20 gadus laimīgi precējusies, viņai ir uzticams vīrs, viņa ir māte mīlošam pusaudzim, viņas māsa, kura dzīvo pie viņas, beidzot precēsies. No malas raugoties, ideāla ģimene. Pēkšņi vienu rītu Natai piezvana kāds noslēpumains svešinieks ar piedāvājumu doties uz Akapulko, un tas viņai liek paskatīties uz sevi un savu dzīvi no malas.

24.oktobrī un 8. novembrī Valmieras teātra jaunā aktieru kursa izrāde “Meklētāji”, režisore Indra Roga. Lugu īpaši Valmieras kursa aktieriem radījis dramaturgs Artūrs Dīcis. Pieci jaunieši Rīgas dzīvoklī meklē sevi – eksperimentējot, izaicinot sevi, izzinot savu seksualitāti un liberālās pasaules vērtību jūklī meklējot savējo – to īsto un vienīgo. Bet viņi nav vienīgie meklētāji – tādi ir arī tie, kas ieradušies no Libānas un citām zemēm. Šo tik atšķirīgo meklētāju sadursme rada katastrofu. Izaicinoša un traka izrāde, kura mēģina runāt šī brīža jauniešu valodā, lai caur lamām un maiguma alkām ietiektos laikmeta un cilvēka būtībā.

16. un 17. novembrī amerikāņu dramaturga Treisija Letsa Pulicera prēmijas godalgotā luga “Osedžas zeme“, ar ko Valmieras teātrī atgriezies režisors Dž. Dž. Džilindžers. Dziļi aizkustinošs, reizē skumjš un uzjautrinošs, melnā humora piepildīts stāsts par Vestonu ģimeni ar Daci Everss mātes lomā. Tēva bēres atkal sasien viņus visus kopā bērnības mājā Oklahomā – bumbā ar laika degli, kur uzsprāgst viss līdz galam neizrunātais, pagātnes aizvainojumi un pāridarījumi, atsienot ne tikai vienu konfliktu pēc otra, bet radot arī jaunas atklāsmes.

Viesizrādes Rīgā notiks līdz pat Valmieras teātra rekonstrukcijas beigām, 2022. gada nogalei.

Biļetes www.vdt.lv un visās “Biļešu Paradīze” kasēs.

Izrādes apmeklēt var tie skatītāji, kuri ir vakcinēti pret Covid-19 vai pārslimojuši pēdējā pusgada laikā.

Informāciju sagatavoja:

Marta Cekule
VSIA “Valmieras drāmas teātris” sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste