Valmieras teātris ar viesizrādi “Paolo un Frančeska” viesosies “Hanzas peronā”

Vasaras izskaņā, 25. un 26. augustā, vienīgo reizi šogad Rīgā, kultūras telpā “Hanzas perons” būs redzama Valmieras teātra izrāde “Paolo un Frančeska” Indras Rogas režijā. Piecas teātra balvas “Spēlmaņu nakts” nominācijas ieguvusī izrāde vēsta par leģendām apvītu mīlasstāstu, kas jau no 13. gadsimta turpina atdzīvoties poēmās, lugās un operās, šajā reizē Valmieras teātra izrādē.

Stāsts sākas 1275. gadā, kad Džovanni Malatesta apprecējās ar Frančesku, Gvido de Polentas meitu. Pēc 11 gadiem Džovanni atklāja melus, kurus visu šo laiku no viņa slēpa Frančeska un viņa jaunākais brālis Paolo. Tam neizbēgami sekoja noziegums. Mūsu dzīve – tā ir komēdijas un traģēdijas grotesks sajukums, tā ir gan fantastiski pievilcīga, gan neticami briesmīga. Lai atrastu mīlestību, mēs virzāmies cauri mūsu dienām vienmēr pa maliņu pāri bezdibenim.

Indra Roga: “Izrādē ir šis nemirstīgais mīlasstāsts, jo vienīgā nemirstīgā lieta uz pasaules ir mīlestība. Vēlējos runāt par mākslas un dzīves gaisīgo dabu, tāpēc arī aktieri, izrādes varoņi atrodas starp mākslu un realitāti, starp nāvi un dzīvi, jo tās robežas reizēm ir ļoti aptuvenas un arī sāpīgas. Varbūt tāpēc izrādes galvenie varoņi tik kāri kampj dzīvi.”

Dons Nigro (Don Nigro, 1949) ir joprojām rakstošs un aktuāls amerikāņu dramaturgs, uzrakstījis daudzas izcilas lugas un kino scenārijus, piedzīvojot lielus panākumus gan uz Amerikas, gan Eiropas teātru skatuvēm. Viņš jau ir atzīts par amerikāņu literatūras klasiķi. Viņa darbus no citiem atšķir asa sociālā aktualitāte, filozofisks dziļums, viņa asprātīgais humors un ironija.

Izrādes radošajā ansamblī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks Niks Cipruss, mūziku radījis Sandis Runge, kopā ar režisori muzikāli noformējis Emīls Zilberts, video montāža – Marta Marija Gruzdova.

Lomās Ieva Estere Barkāne, Artis Jančevskis, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Strods, Kārlis Dzintars Zahovskis.

Biļetes Valmieras teātra mājaslapā www.vdt.lv un visās Biļešu Paradīzes kasēs.

Izrāde tapusi sadarbībā ar Food Union.

Foto: Matīss Markovskis

Informāciju sagatavoja:
Marta Cekule,
Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste