Valmieras teātris ar monoizrādi “Visas labās lietas” viesosies Strenčos

Visas labās lietas

1. aprīlī plkst. 19.00 Strenču kultūras centrā gaidāma Valmieras teātra monoizrāde “Visas labās lietas”, kas ir režisores Ineses Mičules un aktiera Mārtiņa Meiera kopdarbs.

Britu autora Dankana Makmillana luga “Visas labās lietas” stāsta par kāda zēna mēģinājumu izprast iemeslu, kāpēc pieaugušie ir nelaimīgi. Piedzīvojot mātes pašnāvības mēģinājumu, lugas galvenais varonis, ko izrādē atveido Mārtiņš Meiers, bērnībā sāk veidot sarakstu ar lietām, kuru dēļ mātes dzīve ir dzīvības vērta, radot cerību un prieku.

Inese Mičule, kas pati arī tulkojusi šo darbu, izrādi veidojusi kā patiesu stāstu par cilvēku, kurš uzveicis savas dzīves tumšākos brīžus – depresiju, šķiršanos, tuvinieku zaudējumu, un spēj dzīvot ar gaišu prieku. Jo dzīve turpinās un neapstājas, un tas iedvesmo mūs visus.

Izrādes scenogrāfiju un kostīmus veidojusi māksliniece Ieva Kauliņa, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks – Melnacis, mūzikas konsultants Emīls Zilberts.

Lugas autors Dankans Makmillans (Duncan Mcmillan) ir mūsdienu britu dramaturgs un režisors, kas atzinību guvis ar lugām „Cilvēki, vietas un lietas”, „Plaušas”, „1984”. Latvijas teātros daļa no viņa lugām ir iestudētas un skatītājiem pazīstamas. Luga “Visas labās lietas” sarakstīta 2013. gadā.

Biļetes var iegādāties pasākuma norises vietā vai jebkurā “Biļešu Paradīze” kasē.