Valmieras teātris ar labdarības izrādi pateicas medicīnas darbiniekiem

12.jūnijā Valmieras teātris, piedaloties Kultūras ministrijas pilotprojektā, pateicībā par pandēmijas laika rūpēm rīko labdarības izrādi vakcinētajiem medicīnas darbiniekiem, īpaši uzrunājot tuvākos – Vidzemes slimnīcas personālu un Valmieras ģimenes ārstus. Nozarē strādājošajiem plkst.13.00 tiks spēlēts teātra jaunākais Lielās zāles iestudējums Treisija Letsa “Osedžas zeme”, kas iekšējo pirmizrādi Dž.Dž. Džilindžera režijā piedzīvoja maijā, un šī būs pirmā satikšanās ar skatītājiem. Savukārt uz vakara izrādi plkst.18.30, kas arī tiek spēlēta šī pilotprojekta ietvaros, – “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi”, kam iekšējā pirmizrāde būs bijusi vien 11.jūnijā, biļetes iespējams nopirkt visiem skatītājiem. Tās var iegādāties www.vdt.lv un visās “Biļešu Paradīze” kasēs.

Valmieras teātra direktore Evita Sniedze: “Vakcinācija pret Covid-19, manuprāt, ir iespēja sabiedrībai dzīvot drošāk un pārvarēt krīzi, kurā esam nonākuši. Kultūras nozare Covid krīzē darbojas ar augstu atbildības sajūtu, un šobrīd esam patiesi priecīgi par iespēju atgriezties pie sava skatītāja. Ar pateicības izrādi mediķiem, kas visu šo laiku ir pašaizliedzīgi strādājuši mūsu labā, vēlamies pateikt paldies, kā arī iedrošināt Latvijas iedzīvotājus.”

Abi stāsti, kas tiks rādīti 12.jūnijā, ir par ģimenēm – “Osedžas zeme” par kādu ģimeni Amerikā, “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi” – par kādu ģimeni Latvijā. Par ģimenes kļūdām un spēku.

Amerikāņu dramaturgs, kinoscenārists un aktieris Treisijs Letss (1965) par 2007.gadā sarakstīto lugu “Augusts: Osedžas zeme” saņēma Pulicera prēmiju un visas pasaules teātra un kino skatītāju mīlestību – tas ir dziļi aizkustinošs, reizē skumjš un uzjautrinošs, melnā humora piepildīts stāsts par Vestonu ģimeni, kad bēres atkal sasien viņus visus kopā bērnības mājā Oklahomā – bumbā ar laika degli, kur uzsprāgst viss līdz galam neizrunātais, pagātnes aizvainojumi un pāridarījumi, atsienot ne tikai vienu konfliktu pēc otra, bet radot arī jaunas atklāsmes.

“Latvijas lepnums. Un aizspriedumi” ir jaunā režisora Reiņa Botera komandas radīts dokumentāls stāsts par izvēlēm – jau pieņemtiem un vēl priekšā stāvošiem lēmumiem par to, kā sadzīvot ar sevi un apkārtējo pasauli, un par valsti, kurā dzīvojam? Kāpēc mēs vēl aizvien nodarbojamies ar cilvēku šķirošanu? Kāpēc veidojam tādu valsti, kurā cilvēki nejūtas vajadzīgi un gaidīti un aizbrauc prom? Un ko darīt, ja pēkšņi saprotam – esam nokavējuši iespēju uzsākt sarunu ar cilvēku, kurš gadiem ir bijis vienkārši … blakus.

Pilotprojekta uzdevums ir pārbaudīt praksē Covid-19 sertifikātu izmantošanu vakcinētām / vīrusu izslimojušām personām un izzinātu, kā epidemioloģiski droši rīkot kultūras pasākumus arī vēl nevakcinētiem iedzīvotājiem pirms 15.jūnijā, kad paredzēts atsākt kultūras pasākumu klātienes apmeklējumus.
Pilotprojekta izrādes var apmeklēt tie skatītāji, kuri var uzrādīt derīgu vakcinācijas, izslimošanas vai testēšanas sertifikātu. Testēšanas sertifikātam jāatbilst vismaz vienai no šādām prasībām:

• pēdējo 48 stundu laikā ir veikts Covid-19 tests, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs;
• pēdējo 6 stundu laikā pirms pasākuma norises veikts SARS-CoV-2 antigēna tests un tas ir negatīvs.;
• testu būs iespējams veikt arī uz vietas, iepriekš to piesakot un savlaicīgi ierodoties. Testu var pieteikt, zvanot uz teātra kases tālr. 64207335.

Pasākuma apmeklētāji lieto sejas maskas visā pasākuma norises laikā, arī telpās ārpus skatītāju zāles.

Pilotprojektu mērķis ir izstrādāt un pārbaudīt praksē priekšnosacījumus drošai un ekonomiski pamatotai kultūras un izklaides nozaru darbības atsākšanai, kā arī pārtraukt kultūras nozares dīkstāvi. Vienlaikus tiek turpināta epidemioloģisku drošu risinājumu izzināšana un pārbaudīšana arī attiecībā uz bērnu auditorijas (līdz 16 gadu vecumam) un personu, kuras nav vakcinētas, iespējām klātienē apmeklēt publiskus pasākumus.