Valmieras teātris ar izrādi “Nākošpavasar” septembrī dodas viesizrādēs

Septembra beigās Valmieras teātris ar izrādi “Nākošpavasar” Toma Treiņa interpretācijā dosies viesizrādēs pa dažādām Latvijas pilsētām. Viesizrādes sāksies 23. septembrī Aizkraukles kultūras namā, kam sekos izrādes Krustpilī, Gulbenē, Madonā, Balvos un Alūksnē.

23.septembrī plkst. 19.00 Aizkraukles kultūras namā
24.septembrī plkst. 19.00 Krustpils kultūras namā
25.septembrī plkst. 17.00 Gulbenes Kultūras centrā
26.septembrī plkst. 17.00 Madonas Kultūras namā
27.septembrī plkst. 19.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā
28.septembrī plkst. 19.00 Alūksnes Kultūras un centrā

Stāsta centrā ir divi jauni, tikko augstskolu beiguši rīdzinieki – filologs Nils un mākslas zinātniece Krista, kuri savas īstās vietas meklējumos pārceļas no Rīgas uz dzīvi laukos ar apņēmību dzīvot saskaņā ar dabu, kas vietējos iedzīvotājos uzreiz izraisa interesi, jo parasti kāds brauc prom no laukiem, nevis pārceļas tur uz dzīvi. Tomēr drīz vien Nila un Kristas realitāte laukos neatbilst tam, kā viņi to bija iztēlojušies, un notikumi, kas seko viens pēc otra, kļūst par pārbaudījumu abu attiecībām un aicinājumam sekot dzīves sapnim.

“Dzīvot laukos šķiet vilinoši. Ir daudzi ieguvumi, bet no daudz kā ir arī jāatsakās. Tas, kas mani fascinē, ir jaunu pilsētnieku mēģinājumi tuvoties dabai, bet, jo vairāk viņi mēģina, jo vairāk saprot, ka ir ļoti tālu no tās. Ka dzīve laukos ir darbs un rūpes, ne tikai romantika ar putnu dziesmām. Mūsdienās dabai draudzīgs un veselīgs dzīvesveids ir kļuvis par ekskluzīvu, jo dārgu parādību. Ar šo iestudējumu vēlos diskutēt par to, cik lielā mērā mēs katrs dzīvojam saskaņā ar sevi un apkārtējo vidi,”

režisors Toms Treinis

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Mielava, gaismu mākslinieks Niks Cipruss, komponists Jūlijs Melngailis, lugas redakcija Madara Rutkēviča.

Lomās Anna Nele Āboliņa, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Klinta Reinholde, Mārtiņš Meiers, Ilze Pukinska, Inese Ramute.
Izrāde tapusi ar VKKF finansiālo atbalstu.

Biļetes var iegādāties visās “Biļešu Paradīze” kasēs.

SVARĪGI! Izrādes var apmeklēt tikai tie skatītāji, kuri ir pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19. Vakcinācijas sertifikāts ir derīgs 15. dienā pēc otrās potes saņemšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja AstraZeneca vakcīnas, kā arī tiem skatītājiem, kuri Covid-19 pārslimojuši pēdējo 6 mēnešu laikā.