Valmieras teātrī pirmizrāde drāmai, kurā nav drāmas – “Amerikāņu bizons”

7.maijā pirmizrāde gaidāma Valmieras teātra šīs sezonas pēdējam jauniestudējumam. Ineses Mičules režijā tapusi amerikāņu dramaturga, rakstnieka, kinorežisora un scenārista Deivida Mameta izslavētā, līdz šim Latvijā vēl neiestudētā luga “Amerikāņu bizons”

7.maijā pirmizrāde gaidāma Valmieras teātra šīs sezonas pēdējam jauniestudējumam. Ineses Mičules režijā tapusi amerikāņu dramaturga, rakstnieka, kinorežisora un scenārista Deivida Mameta izslavētā, līdz šim Latvijā vēl neiestudētā luga “Amerikāņu bizons”.

Deivids Mamets savā lugā “Amerikāņu bizons” ataino trīs sīkus blēžus, kuri plāno nozagt senu monētu kolekciju, sapņojot par ienesīgu biznesu, bet nerēķinās, ka viņu iedomātā biznesa modelis būs pārbaudījums viņu draudzībai. Kā viens no varoņiem saka savam gados jaunākajam draugam: “Ir bizness un ir draudzība,” divas pasaules, kas diemžēl ne vienmēr var pastāvēt līdzās.

Režisore Inese Mičule: “Jau ilgāku laiku gribēju iestudēt izrādi, kurā darbojas tikai vīriešu tēli un Deivida Mameta luga bija īstā. Šajā darbā uzrunāja tas, ka tā ir drāma, kurā īsti nav drāmas, kurā ir humors un daudz paradoksu. Man patika, ka šī ir luga par to, ka dzīve ir viens liels paradokss.”

Pirmo reizi luga tika iestudēta 1975. gadā (iegūstot Drāmas kritiķu apvienības balvu kā labākā amerikāņu luga), bet 1977. gadā nokļuva līdz Brodvejai. Atsauksmes bija ļoti labvēlīgas, daudzi kritiķi slavēja Mameta spēju notvert amerikāņu ikdienas runas divdomības. 2002. gadā Deivids Mamets tika uzņemts Amerikas teātra slavas zālē, bet 2010 .gadā saņēma Amerikas teātra lielmeistara balvu. Viņa lugas joprojām tiek spēlētas uz Brodvejas un visas pasaules teātra skatuvēm.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks – Melnacis, kustību konsultante Liene Stepena.

Lomās: Kārlis Freimanis, Aksels Aizkalns, Rūdis Bīviņš vai Artis Jančevskis.

Teātra rekonstrukcijas darbu dēļ, izrādes teātrī joprojām notiek tikai Apaļajā zālē.

!! Vēršam skatītāju uzmanību, ka būvniecības procesa dēļ jārēķinās ar atsevišķām neērtībām – ieeja teātrī no Ziloņu ielas puses, uzturēšanās tikai Apaļajā zālē, autostāvvietu skaits pie teātra ir samazināts, labierīcības atradīsies ārpus teātra telpām. Aicinām ierasties ne ātrāk kā 30 minūtes pirms izrādes sākuma.

Informācijai:
Marta Cekule,
Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste