Valmieras teātra viesizrādēm “Mēs, roks, sekss un PSRS” maijā papildizrāde

Valmieras teātra viesizrādēm “Mēs, roks, sekss un PSRS” maijā papildizrāde

Atzīmējot izrādes “Mēs, roks, sekss un PSRS” 100. izrādīšanas reizi, 3., 4. un 5. maijā Dailes teātra Lielajā zālē gaidāmas viesizrādes. 5. maijā plkst. 12.00 izsludināta papildizrāde. Uz skatuves kopā ar radošos ansambli būs arī grupa “Pērkons”, kuru dziesmas izrādē izskanēs vēl jo īpašāk.

Izrāde stāsta par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu. Trīs draugi – septiņpadsmitgadīgie Andrejs, Vizma un Uģis – klausās mūziku, cenšas atrast savu vietu dzīvē, risina attiecības viens ar otru, ar savām ģimenēm un komunistisko režīmu. Viņu alkas pēc neatkarības no vecāku un iepriekšējo paaudžu uzskatiem un kontroles sakrīt ar lielajām, kolektīvajām, gaisā jūtamajām alkām pēc pārmaiņām un brīvības. Izrādē skan arī „Pērkona” mūzika, katrai dziesmai kļūstot par nozīmīgu daļu no stāsta.

Izrāde ieguvusi “Spēlmaņu nakts” 2021./2022. gada sezonas skatītāju simpātiju balvu kā “Gada izrāde”.

Radošajā komandā arī dramaturģe Ance Muižniece, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Pamela Butāne un gaismu mākslinieks Gatis Priednieks.

Lomās: Kārlis Freimanis, Eduards Johansons, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Klinta Reinholde, Sandis Runge.

Informāciju sagatavoja:

Marta Cekule,
Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste