Valmieras teātra sezonas pēdējā pirmizrāde – Rūdolfa Blaumaņa “Pazudušais dēls”

22. maijā teātra Apaļajā zāle pirmizrāde Valmieras teātra simtgades sezonas pēdējam jauniestudējumam – Rūdolfa Blaumaņa bēdu lugai “Pazudušais dēls” Reiņa Suhanova režijā un telpas iekārtojumā. Izrāde par to, cik svarīgi ir izrunāties, vispār sarunāties. Tad var arī atliekt to egli, nenostiept klusuma un spīta “diegus” līdz traģēdijai. Par parādu atdošanu visās nozīmēs – krodziniekam, tēvam, dzīvei, sev. Šis akcents jaunajā interpretācijā režisoram ir īpaši svarīgs. “Pazudušais dēls” ir jau ceturtā teātra simtgades sezonas izrāde, kas pieskatītājiem nāk kā īpašā Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvana teātra jubilejā.

“Latviešu dramaturģijā “Pazudušais dēls” ir viens no spēcīgākajiem darbiem par jaunības un brieduma tikšanos. Man pašam privāti šajā lugā vecāku un bērnu attiecības liekas viens no svarīgākajiem jautājumiem. Kā divu bērnu tēvs, es arī domāju, kā tas būs, kad palaidīšu viņus pieaugušo cilvēku dzīvē – kādas tajā brīdī būs emocijas, kļūdas un arī vainas brīži…Kopējos laimes brīžus, manuprāt, ne ar ko citu aizvietot nevar,” ir pārliecināts Reinis Suhanovs.

Izrādes radošajā ansamblī arī komponists Jēkabs Nīmanis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, kustību māksliniece Linda Mīļā.

Lomās: Krišjānis Strods, Aksels Aizkalns, Aigars Apinis, Ieva Estere Barkāne, Rūdis Bīviņš, Gerda Embure, Mārtiņš Liepa, Māra Mennika, Sandis Runge, Diāna Krista Stafecka, Elīna Vāne, Aigars Vilims, Kārlis Dzintars Zahovskis.

Simtgades sezonā teātris skatītājiem piedāvā jauniestudējumus, kas balstās latviešu dramaturģijas klasikas vērtībās. Četru darbu iestudēšana kļuvusi iespējama, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālajam ieguldījumam. Tie ir Raiņa JĀZEPS UN VIŅA BRĀĻI (režisore Inese Mičule), pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem veidotais ATRAITNES DĒLS (režisors Viesturs Roziņš), pēc Pāvila Rozīša romāna motīviem tapusī izrāde VALMIERAS PUIKAS (režisors Jānis Znotiņš) un Rūdolfa Blaumaņa PAZUDUŠAIS DĒLS (režisors Reinis Suhanovs). Atbalsts ir Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvana Valmieras teātrim simtgades sezonā un ieguldījums tā ceļā no pagaidu mājvietas laikmetīgās mākslas telpā KURTUVE uz atjaunoto un modernizēto teātra ēku Lāčplēša ielā.

Informācijai: Marta Cekule, Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste. Mob. 26609252, valmierasteatris.lv