Valmieras teātra janvāra repertuārā pirmizrāde Reiņa Suhanova iestudējumam “Vārds”

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra janvāra repertuāra izrādēm. 20. janvārī teātra pagaidu mājvietā, topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”, gaidāma pirmizrāde norvēģu dramaturga Juna Foses lugai “Vārds” Reiņa Suhanova režijā. Izrādes, kuras tehnisku iemeslu dēļ nav iespējams pārcelt uz jaunajām telpām joprojām tiks spēlētas teātra Apaļajā zālē. Neizpaliks regulārās viesizrādes Dailes teātrī, kas janvāra mēnesī būs “Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojuma “Gada izrāde” “Mēs, roks, sekss un PSRS”, kā arī “Gada mazās formas izrāde” “Kalendārs mani sauc”. Tāpat viesosimies Ādažos un pēc ilgāka pārtraukuma arī Liepājā.

Izrāde “Vārds” stāsta par jaunu sievieti, kura gaida bērnu un kopā ar savu draugu atgriežas viņas vecāku mājā, kur sarunāšanās vienam ar otru gandrīz vairs nenotiek, bet savstarpējās attiecības kļuvušas par rituālistiskiem un paredzamiem žestiem. Šajā ģimenē būt vienam ir nepanesami, bet būt kopā –  neizturami.

Reinis Suhanovs: “Luga ar sāpīgu saturu. Par nespēja nosaukt lietas vārdos, jo vārdā nosaukta lieta sāk eksistēt un ietekmēt mūsu dzīvi. Vārdā nenosaukta, skaļi nepateikta problēma nav problēma. Degoša tēma mūsu ikdienā. Pāri visam – bezgalīgas alkas pēc tuvības, bet ko darīt, ja vide un audzināšana ir tevi novedusi līdz pieskārienu analfabētismam? Gribētos, ka pēc šīs izrādes mēs tiektos apskaut viens otru un sarunāties, sarunāties, sarunāties.”

Izrādes režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Līga Zepa.

Lomās: Ieva Estere Barkāne, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Strods, Krišjānis Salmiņš, Elīna Vāne.

Janvāra repertuārā arī izrādes “SIA Ģimenes romāns”, “Nelabie. Pēc Dostojevska”, “Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?”, “Es neesmu klaviernieks” un “Kā sagaidīt citplanētieti”.

Ar pilnu janvāra repertuāru var iepazīties un biļetes iegādāties www.vdt.lv un visās “Biļešu paradīze” kasēs.

Informācijai: Marta Cekule, Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste, Mob. 26609252, www.vdt.lv