Valmieras sporta skolas hokeja nodaļas vārtsargiem aizvadīta meistarklase ar Edgaru Masaļski

Valmieras Olimpiskā centra ledus hallē 2021.gada 22.septembrī notika ļoti vērtīga un interesanta meistarklase mūsu Valmieras sporta skolas hokeja nodaļas visu vecuma grupu vārtsargiem. Ar savu uzkrāto pieredzi, ieteikumiem un zināšanām jaunos vārtsargus uzrunāja Edgars Masaļskis, bijušais Latvijas izlases vārtsargs, tagadējais vārtsargu treneris. Edgars Masaļskis kā vārtsargs Latvijas izlasē ir aizvadījis vislielāko spēļu skaitu.

Pēc aizvadīta lieliska treniņa uz ledus, kur vārtsargi vispirms piestrādāja pie slidošanas tehnikas, bet pēc tam pieslīpēja šo tehniku reizē ar metieniem pa vārtiem, izspēlējot dažādas uzbrukumu epizodes. Treniņam uz ledus sekoja teorijas daļa, kurā Edgars pastāstīja jaunajiem censoņiem cik svarīga ir slidošanas tehnika un pašatdeve. Kā arī, Edgars uzsvēra cik patiešām svarīga ir iesildīšanās pirms treniņa (staipīšanās, darbs ar bumbiņām).  

Pēc šodienas bērni atzīst, ka šī bijusi lieliska iespēja un pieredze, dzīvē satikt šādu personību un paraugu, un mācīties no viņa. Arī treneri piebilst, ka ikdienas treniņu procesā, ja vārtsargiem nav savs atsevišķs treneris, tad viņiem uzmanība pievērsta tiek mazāk. Tādēļ ar vecāku biedrības “Vidzemes Hokejam!” atbalstu un vecāku iniciatīvu, šogad ar jaunajiem vārtsargiem papildus Valmierā strādā Markuss Žukovskis, daloties ar savām zināšanām un sakrāto pieredzi.

Pēc šodien aizvadītās meistarklases Markuss saka: “Ļoti liels prieks, ka ir tāda iespēja sastrādāties ar vienu no Latvijas hokeja ikonām. Gan man, gan mūsu vārtsargiem uzaugot, tieši Edgaru bieži nācās redzēt izlases kreklā čempionātos vai olimpiādēs, visiem noteikti ir bijusi doma, ka gribam būt kā Edža. Ļoti interesanta un pilnvērtīga nodarbība gan bērniem, gan man kā trenerim. Paldies Edgaram!”

Valmieras U15 komandas vārtsargs Regnārs Capars dalās pārdomās, kādēļ viņš izvēlējās būt tieši vārtsargs: “Ir vairāki iemesli, kāpēc es izvēlējos kļūt par vārtsargu. Pirmkārt, man ļoti patika ekipējums, it īpaši ķiveres. Man arī patika, ka vārtsargi atšķīrās no pārējiem spēlētājiem un komandas biedri vienmēr tos aizsargāja. Un, protams, iemesls ir arī tas, ka es nebiju tas labākais laukuma spēlētājs.”

Pats Edgars Masaļskis saka: “Prieks atkal atgriezties Valmierā pēc vairāku gadu pauzes, kā arī ļoti patīkami sastrādāties ar jauniešiem tepat. Ceru tuvākajā laikā satikties vēl kādu reizi! Paldies par uzaicinājumu!  ”

Šo meistarklasi sadarbībā ar Valmieras sporta skolu organizēja un nodrošināja Vecāku biedrība “Vidzemes Hokejam!”, kura ir aktīvi iesaistījusies bērnu un jauniešu hokeja attīstības popularizēšanā un veicināšanā Valmierā un Vidzemē.

Informāciju sagatavoja:
Biedrība Vidzemes Hokejam