Valmieras Sporta skolas BMX treneris Kristens Krīgers kvalificējas Parīzes olimpiskajām spēlēm

Kristens Krīgers

Otrdien, 11. jūnijā, Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība informēja par piešķirtajām kvotām uz Parīzes olimpisko spēļu BMX riteņbraukšanas sacensībām. Latviju četrgades nozīmīgākajā sporta forumā pārstāvēs divi šī sporta veida pārstāvji. Vīru konkurencē pēc sekmīga starta pērnā gada pasaules čempionātā vietu Parīzē izcīnīja Kristens Krīgers.

Parīzes olimpiskajās spēlēs startēs 24 vīru un tik pat daudz dāmu sportisti. Jau no sporta veida ienākšanas olimpisko spēļu programmā 2008. gadā katrā olimpiādē ar vismaz diviem sportistiem bija pārstāvēta Latvija. Mūsu vadošie braucēji gan vīru, gan arī dāmu konkurencē visa šī kvalifikācijas cikla laikā paveica lielu darbu, startējot visaugstākās raudzes sacensībās kā Eiropā, tā Ziemeļamerikā un Okeānijā.

Vīriešu konkurencē Latvija pie kvotas tika pateicoties Kristenam Krīgeram. Trenera Ivo Lakuča audzēknis 2023. gada pasaules čempionātā, kas norisinājās Glāzgovā, bija labākais starp to nāciju braucējiem, kuri Parīzes olimpiskajām spēlēm nekvalificējās pēc olimpiskā nāciju ranga vai kontinentālās kvotas. Lai arī olimpiskais nāciju rangs ir mainīgs, tomēr gada laikā situācija attiecībā uz Krīgera pozīcijām nemainījās, un nu oficiāli ir zināms, ka Latviju pārstāvēt olimpiskajās spēlēs būs iespēja arī 2023. gada Latvijas elites grupas BMX čempionam – Kristenam Krīgeram.

Parīzes olimpiskajās spēlēs, kas norisināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam, BMX sacensībās gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē startēs 24 sportisti. Drīzumā tiks apstiprināta arī sportiste, kura nesīs Latvijas godu Parīzē.

Informācija: Latvijas Riteņbraukšanas federācija