Valmieras skolēnu uzņēmums saņem tehnoloģiskās inovācijas balvu

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirgū “Cits Bazārs”, kas tiešsaistē norisinājās 4.decembrī, starp 124 dalībniekiem tika apbalvoti veiksmīgākie produktu un pakalpojumu radītāji 6 nominācijās. To vidū bija arī Valmieras tehnikuma uzņēmums “ECO H2O”, kas saņēma balvu par tehnoloģiskās inovācijas produktu.

Pasākumu “Cits Bazārs” organizēja biznesa izglītības biedrības “JA Latvia” dalībskola Valmieras tehnikums, tiešsaistē pulcējot 124 jauniešus, 47 mācību uzņēmumus un 14 skolotājus/konsultantus, kopumā pārstāvot 12 skolas no visas Latvijas.

Žūrija 10 dažādu nozaru profesionāļu sastāvā piešķīra balvas šādās nominācijās: sociāli atbildīgs uzņēmums, videi draudzīgs uzņēmums, biznesa potenciāls, labākā pārdošanas komanda, uz zināšanām balstīts produkts/pakalpojums, tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums. Pasākumā vairākās nominācijās žūrija atzinīgi novērtēja arī Valmieras tehnikuma uzņēmumus “ECO H2O” un “ECO TO GO”. “ECO H2O”, kas saņēma apbalvojumu par tehnoloģiskās inovācijas produktu un tika nominēti kategorijā “uz zināšanām balstīts produkts”, izstrādā automātisku iekārtu ar sensoru, kas regulē ūdens padeves daudzumu vannai. Savukārt “ECO TO GO” veido dabai draudzīgus plāksterus, kas ātri dziedē brūces, un saņēma nomināciju “videi draudzīgs produkts”. Tāpat arī veiksmīgāko mācību uzņēmumu vidū bija “Dārza oļi” no Madonas pilsētas vidusskolas, kas izstrādā apgleznotus akmens oļus, kā arī Madonas Valsts ģimnāzijas uzņēmumi “Levo&Cura”, kuri veido konservantu nesaturošus zobu kopšanas līdzekļus.

Kopumā SMU reģionālajā tirgū “Cits Bazārs” uzvaras laurus plūca biznesa idejas, kas pārstāv inovatīvas tehnoloģijas, videi draudzīgus produktus un attīstošas spēles. “Īpašu uzmanību jaunieši pievērsa sociāli mazaizsargātām sabiedrības grupām, radot produktus, kas uzlabo to dzīves kvalitāti un veicina integrāciju sabiedrībā. Tāpat arī jūtams, ka audzēkņi aizvien vairāk domā par zaļāku vidi un otrreizēju pārstrādi,” novērojusi Valmieras tehnikuma Skolēnu mācību uzņēmumu programmas vadītāja Ilze Kobiaka.

Tika pasniegtas arī Valmieras tehnikuma direktores Vinetas Melngāršas balvas: pamatskolas grupā to saņēma “Radi” no Jaunpiebalgas vidusskolas, kas veido enerģijas bumbas kārumniekiem, savukārt vidusskolas grupā balva tika piešķirta “Levo&Cura” no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas izstrādā ideju par veselīgiem zobu kopšanas līdzekļiem.

“JA Latvia” ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. “JA Latvia” ir viens no 37 “Junior Achievement Europe” un viens no 123 “Junior Achievement Worldwide®” tīkla biedriem kopš 1991. gada. Eiropas Komisija atzinusi “JA Latvia” par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību. “JA Latvia” katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 100 000 skolēniem visā Latvijā, visos izglītības līmeņos.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Kobiaka,
PIKC “Valmieras tehnikums” skolēnu mācību uzņēmumu programmas vadītāja