Valmieras sadraudzības pilsēta Vīlande – Tartu 2024 dalībniece

Igaunijas pilsēta Tartu 2024. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, aicinot piedzīvot radošās norises, kas apvienotas koncepcijā “Izdzīvošanas mākslas”. Dažādas norises notiks arī Igaunijas pilsētā Vīlandē, Valmieras sadraudzības pilsētā.

Igaunijas pilsēta Tartu 2024. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, aicinot piedzīvot radošās norises, kas apvienotas koncepcijā “Izdzīvošanas mākslas”. Dažādas norises notiks arī Igaunijas pilsētā Vīlandē, Valmieras sadraudzības pilsētā.

19.oktobrī – 100 dienas pirms “Tartu – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2024” (Tartu 2024) atklāšanas ceremonijas (tā norisināsies 2024. gada 26. janvārī) – interesenti uzzinās, kādas norises plānotas Tartu 2024 programmā. Mediju pārstāvji aicināti uz “Tartu 2024 – 100 dienas pirms kultūras galvaspilsētas programmas sākšanās” norisi, plašāk šeit, par 19.oktobra programmu plašāk šeit.

Jāpiemin, ka Tartu 2024 programmas prezentācija Rīgā norisināsies 9. novembrī “Tu jau zini Kur” (Tallinas ielas kvartāls, Tallinas ielā 10-3). Informācija vēl sekos, taču organizatori aicina apstiprināt klātbūtni līdz 31. oktobrim, rakstot e-pastā vai zvanot pa tālruni 29337759.

Tartu 2024 radošā koncepcija ir “Arts of Survival” (“Izdzīvošanas mākslas”). Šī ideja stāsta par aspektiem, kas saistīti ar mākslas ietekmi uz Eiropas nākotni, un cilvēka zināšanām, prasmēm un vērtībām, kas palīdz to veidot labāku. Nākamā gada kultūras notikumu programma tiks publiskota 21. oktobrī.

Tartu kļūs par vienu no trim Eiropas kultūras galvaspilsētām 2024. gadā kopā ar Bādišlu (Austrija) un Būdē (Norvēģija).

Tartu 2024 notikumi gaidāmi dažādās Dienvidigaunijas vietās, tostarp arī Vīlandē.