“Valmieras puikas” Valmieras teātrī 

14. martā teātra pagaidu mājvietā KURTUVE pirmizrādi piedzīvo pēc Pāvila Rozīša romāna motīviem veidotais stāsts Valmieras puikas Jāņa Znotiņa režijā. Šis ir stāsts par cilvēkiem, kuru dzīves mainīja kāds milzīgs notikums, kas ietekmēja ne vien Valmieras un Latvijas, bet visas pasaules vēsturi.

Skolās, universitātēs un cietumos – vietās, kur vienkopus pulcējas jauni, gudri un karsti prāti, pamazām briest 1905. gada revolūcija. Valmierā Oša privātā zēnu proģimnāzija ir viens no šādiem perēkļiem, un tajā mācās pusaudži, kas ne vien cīnās par meiteņu uzmanību, risina attiecības ar labajiem un sliktajiem skolotājiem un cits ar citu, bet slēpj arī aizliegtu literatūru, apmeklē slepenas meža sapulces un sapņo gāzt valdošo varu. 

Valmierā ierodas jauna skolotāja Rita Grava, viņai jāspēj sevi pierādīt gan nevaldāmajiem skolēniem, gan pārējiem skolotājiem. Pamazām viņas acīm paveras jauna, slepena pasaule, par kuras esamību Rita iepriekš pat nenojauta.

Režisors Jānis Znotiņš: “Man vēsture vienmēr ir interesējusi, jo tajā bieži varam atrast atbildes uz šodien notiekošo. Tāpēc, domājot par to, ko iestudēt jauniešiem, es bieži atgriežos pie idejām par vēsturiskiem notikumiem. Pāvila Rozīša Valmieras puikas ir bijis darbs, kurš man pa galvu maisījies no brīža, kopš esmu sācis strādāt Valmieras teātrī. Grāmata par Kļavas tēla prototipu Ivaru Smilgu un viņa pretrunīgo, latviešu tautas pašapziņai neērto likteni pēc revolūcijas, bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc man likās svarīgi šo darbu iestudēt. ”

Izrādes radošajā ansamblī arī dramaturģe Ance Muižniece, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, scenogrāfe Pamela Butāne, gaismu mākslinieks Niks Cipruss, horeogrāfe Agate Bankava, muzikālo noformējumu veidojis Rihards Zelezņevs.

Lomās: Aksels Aizkalns, Aigars Apinis, Anna Nele Āboliņa, Ieva Estere Barkāne, Rūdis Bīviņš, Gerda Embure, Kārlis Freimanis, Eduards Johansons, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Strods, Rasa Estere Ērgle, Sigita Skrabe, Lizete Leontīne Bērziņa, Paulīna Jansone, Emīlija Melānija Fimbauere.

Informācijai: Marta Cekule, Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste, Mob. 26609252, www.vdt.lv