Valmieras pilsētas un apkārtnes iedzīvotāji aicināti nodot savu laiku nokalpojušo elektrotehniku un laimēt vērtīgas balvas

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar SIA “ZAAO”, SIA “Eco Baltia vide”, kā arī “Tet” un “Maxima Latvija” elektrotehnikas šķirošanas kampaņas Vislatvijas “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” pirmajā posmā aicina Valmieras pilsētas, kā arī jebkurus citus ieinteresētos iedzīvotājus, 7.maijā nogādāt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu uz kampaņas tūres pieturpunktu, kas Valmierā atradīsies pie veikala “Maxima”, Georga Apiņa ielā 10A. Piedaloties akcijā, ikvienam iedzīvotājam būs iespēja reģistrēties izlozei un laimēt veikala “Maxima” dāvanu kartes 50 eiro vērtībā.

Kampaņas tūres pieturpunktā elektroiekārtas varēs nogādāt laikā no 10:00 līdz 16:00.

Iedzīvotāji aicināti nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “ZAAO ikdienā saviem klientiem nodrošina elektrisko un elektronisko iekārtu nodošanu. Šķiroto atkritumu nodošanas laukumos jeb EKO laukumos pakalpojums ir bez maksas, ja ZAAO darbinieki dodas pēc pieteikuma uz mājsaimniecības adresi, tad neatkarīgi no nododamā apjoma tas tiek savākts bezmaksas, piestādīta tiek tikai vienreizēja transporta maksa.  Tomēr pieredze rāda, ka iedzīvotāji nolietotas lietas joprojām uzkrāj savās mājsaimniecībās, nolietotās elektrotehnikas nodošanas apjomi dažādu iemeslu dēļ pieaug tikai akciju laikā. Mēs kā pakalpojuma sniedzējs konkrētajā gadījumā pielāgojamies klientu paradumiem un kopā ar sadarbības partneriem izziņojam klientiem ērtus akcijas periodus. Lai mums visiem izdodas saudzēt dabas resursus un būt atbildīgiem atkritumu apsaimniekošanā!

Aicinām ievērot, ka akcijā var nodot tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks savākti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, izlietnes u.c.

Piedaloties kampaņā “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”, ikviens dalībnieks varēs piedalīties izlozē* par vērtīgām balvām. Katrā kampaņas tūres pieturpunktā starp dalībniekiem tiks izlozētas divas veikala “Maxima” dāvanu kartes 50 eiro vērtībā.

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektroiekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Vairāk par šķirošanas kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” lasi Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv sadaļā “Jaunumi”. Jautājumu gadījumā par akcijas norisi aicinām sazināties, zvanot pa tālr. 26626165 vai rakstot uz e-pastu .

* Informējam, ka, reģistrējoties izlozei elektrotehnikas nodošanas brīdī, visi iegūtie dati var tikt izmantoti tikai un vienīgi kampaņas izlozes vajadzībām.