Valmieras peldētāji startē Eiropas čempionātā peldēšanā

Eiropas čempionāts peldēšanā

No 17. līdz 23. jūnijam Serbijas galvaspilsētā Belgradā norisinās Eiropas čempionāts peldēšanā, kas ir pēdējās augsta līmeņa peldēšanas sacensības pirms Parīzes Olimpiskajām spēlēm, kurās sportisti vēl var pacīnīties par olimpiskajām ceļazīmēm. Latvijas valstsvienības sastāvā čempionātā uz starta blokiem kāps arī Valmieras novada sporta vienības peldētāji Kristaps Miķelsons un Reds Rullis.

Latvijas sportisti uz Belgradu devās sestdien, bet jau šodien, sacensību pirmajā dienā, ievērojams Latvijas rekorda labojums padevās mūsu vīru kvartetam 4x200m brīvā stila stafetē – Kristaps Miķelsons, Jegors Mihailovs, Ronens Kermans un Reds Rullis distanci veica septiņās minūtēs un 33.34 sekundēs (7:33.34), tādējādi par vairāk kā 18 sekundēm pārspējot pirms septiņiem gadiem sasniegto nacionālo rekordu. Eiropas čempionātā mūsu peldētājiem izcīnīta 11. vieta, aiz sevis atstājot vienīgi Moldovas nacionālo komandu.

Otrdien četri no mūsu sportistiem startēs 100m br./st. priekšsacīkstēs – Reds Rullis un debitanti: Valērijs Čurgelis, Jegors Mihailovs un Staņislavs Šakels. Dienu vēlāk 100m tauriņstilā priekšsacīkstēs startēs Ronens Kermans un Reds Rullis, bet 200m brasa distancē par vietu pusfinālā cinīsies Daniils Bobrovs, Kristaps Miķelsons, Marko Priednieks un Matīss Kaktiņš.

Sacensību 4. dienā starts Redam Rullim (200m br./st.), Ronenam Kermanam (50m uz muguras), kā arī mūsu vīru 4x100m brīvā stila komandai, savukārt piektdien uz starta bloka kāps Daniils Bobrovs, veicot 50m brasa distanci. 

Sestdien 200m kompleksa peldējumu veiks Kristaps Miķelsons un Ronens Kermans, bet sacensību noslēdzošajā dienā redzēsim 4x100m kombinētās stafetes peldējumu ar Latvijas komandas dalību.

Latvijas delegāciju pavadīs treneri Aiva Miķelsone un Andrejs Ostrovskis, kā arī fizioterapeits Klāvs Dimants.

Vēlam veiksmi sportistiem!

Informācija: Latvijas Peldēšanas federācija