Valmieras peldbaseinā uzsāk peldētapmācības

Valmieras peldbaseinā uzsāk peldētapmācības

No 1.oktobra jaunajā Valmieras peldbaseinā tiek uzsākta peldētapmācība 1.-3.klašu skolēniem un sešu gadu vecumu sasniegušajiem Valmieras pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Peldētapmācība tiek finansēta projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” ietvaros.

20 stundu peldētapmācības programmu šogad apgūs 1000 pirmo trīs klašu skolēni. Tā kā jaunais Valmieras peldbaseina komplekss nodrošina atsevišķu, bērniem piemērotu baseinu, šogad programmas apguvi uzsāks arī 347 sešu gadu vecumu sasniegušie bērni.

Lai sekmētu bērnu kvalitatīvu peldētapmācību, Valmieras pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu sporta pedagogi ir papildinājuši zināšanas Latvijas Peldēšanas federācijas organizētajos kursos “Peldēšanas mācīšanas teorija un pedagoģiskā pilnveide”.

Peldētapmācības programmu Valmieras pilsētas pašvaldība finansē kopš 1976.gada. To ir izstrādājuši Valmieras Bērnu sporta skolas treneri, un programmu galvenie izdevumi ir ievērot drošības noteikumus ūdenī un tā tuvumā, radīt izpratni par personīgās higiēnas nozīmi, norūdīties un nostiprināt veselību, kā arī ieaudzināt gribu, neatlaidību, disciplinētību, veidot ieradumu un stabilu interesi par sistemātiskām nodarbībām. Peldētapmācības programmas apguve palīdz bērniem nākotnē izvairīties no nelaimes gadījumiem ūdenī.

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” kopējās izmaksas ir 257 094 EUR, tai skaitā ESF finansējums 218 491,65 EUR, valsts budžeta finansējums 38 557,35 EUR. Projekts tiks īstenots līdz 2020.gada 17.aprīlim.