Valmieras pašvaldības pārstāvju vizīte Gruzijā

Tikšanās ar LV vēstnieci Gruzijā

Oktobrī Valmieras novada pašvaldības delegācija viesojās Rūjienas sadraudzības pilsētas Terjolas pašvaldībā Imeretijas reģionā Gruzijā. 23. oktobrī Terjolas pilsētiņā bija paredzēti pilsētas svētki, kuri tika atcelti, jo traģiskā nelaimes gadījumā gāja bojā Terjolas mērs Lasha Gogiashvili.

Gruzijas pašvaldības pārstāvji tomēr uzstāja, ka plānotajai vizītei ir jānotiek un viesus no Latvijas sirsnīgi uzņēma. Vizītes laikā Valmieras novada pašvaldības pārstāvji apmeklēja Latvijas vēstniecību Tbilisi un tikās ar Latvijas vēstnieci Gruzijā Edīti Medni. Ar vēstnieci tika pārrunāti ieteikumi sadarbības stiprināšanai ar pašvaldību Gruzijā.

Pieņemšana Terjolas pašvaldībā iesākās ar klusuma brīdi, pieminot pilsētas mēru. Apmeklējot Terjolas skolu un tiekoties ar tās direktori, kas ir arī pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste, tika pārrunātas skolēnu apmaiņas programmu iespējas starp Terjolas un Valmieras novada skolām.

Savukārt kalnrūpniecības pilsētā Zastafoni delegācija tikās ar mēru, apgabala gubernatoru un Imeretijas reģiona pārstāvi Gruzijas parlamentā. Šobrīd gruzīniem ir svarīgs Gruzijas iestāšanās process Eiropas Savienībā. Ceļš uz Eiropas Savienību bija arī sarunas temats Latvijas vēstniecībā Gruzijā. Latvijas vēstniece Gruzijā Edīte Medne atzina: “Gruzīniem ir uzdoti nopietni mājasdarbi, kuri jāizpilda, lai tiktu uzņemti Eiropas Savienības saimē.”

Ļoti vērtīga bija iepazīšanās ar tūrisma jomas speciālistiem, lai pārrunātu sadarbību nākotnē, jo tūrisma jomā  ir abpusēja vēlme un apņēmība sadarboties.

Pašvaldību starptautiskās sadarbības veidošana nav tikai politiķu rokās, tā ir jārada kopīgiem spēkiem – pašvaldības iestādēm, nevalstiskajam sektoram, uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Novēlam Gruzijai sekmes ceļā uz iestāšanos Eiropas Savienībā, kas pavērs jaunas starptautiskās sadarbības iespējas. Savukārt pārstāvjus no Terjolas pašvaldības gaidīsim uz apmaiņas vizīti Valmieras novadā!

vizītes noslēgumā pārdomās dalās Guntis Gladkins, Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos.