Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija saņem Latvijas Universitātes atzinības rakstu

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija saņem Atzinības rakstu

43 skolas no visiem Latvijas novadiem un valstspilsētām, tajā skaitā arī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, saņēmušas Latvijas Universitātes (LU) atzinības rakstus par sekmīgu skolēnu sagatavošanu studijām augstākās izglītības iestādē.

LU rektora parakstītu atzinības rakstu ik gadus pasniedz līdzās LU Skolu balvai. Šo balvu piešķir katra Latvijas reģiona – Rīgas, Pierīgas, Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales – skolai, kura iepriekšējā gadā devusi vislielāko ieguldījumu LU studentu saimes papildināšanā, vērtējot procentuāli lielāko skaitu skolas absolventu, kas mācību gaitas turpina LU. Atzinības rakstus pēc šāda paša vērtējuma pasniedz skolām no katra Latvijas novada un valstspilsētas. Balvas tradīcija iedibināta 2016. gadā.

“Šīsdienas skolēns ir rītdienas students. Un mūsu tagadējie studenti pēc laika var atgriezties savā skolā kā skolotāji. Lai kur mūs dzīves gaitas aizvestu, mēs vienmēr uzturēsim saikni ar savu skolu un augstskolu. Tāpēc mēs strādājam kopā un esam vienotas izglītības sistēmas pārstāvji. Mēs pateicamies Skolu balvu saņēmējiem par uzticību Latvijas Universitātei un esam gatavi stiprināt sadarbību visās studiju jomās,” par LU Skolu balvas pasniegšanu šogad teica LU prorektore humanitāro un sociālo zinātņu jomā profesore Ina Druviete.

Lai dotu iespēju skolu pārstāvjiem un skolēniem piedalīties svinīgajā balvu pasniegšanā, kā arī iesaistīties citās festivāla “L-Universs” aktivitātēs, skolām, kas saņēma Skolu balvu, LU nodrošināja transportu uz festivālu un atpakaļ. Balvu pasniegšanas ceremoniju bagātināja īpaša erudīcijas spēle. Ceremoniju noslēdza Latvijā pazīstamā mūziķa RAUM koncerts.

Plašāk šeit.

Informācijas avots:

Latvijas Universitāte